به گزارش افکارنیوز،

لیگ برتر فوتبال امروز (چهارشنبه) پس از وقفه نزدیک به دو هفته‌ای با برگزاری دو دیدار وارد هفته دوازدهم خواهد شد که در یکی از این مسابقات تیم پیکان 23 امتیازی در صورت پیروزی مقابل صنعت نفت می‌تواند در روز غیبت پارس جنوبی و پرسپولیس به صورت موقت به صدر جدول صعود کند.

* گسترش فولاداستقلال خوزستان، (ساعت 14:30  ورزشگاه بنیان دیزل تبریز)

داور: علی میرغفاری، کمک‌ها: قهرمان نجفی، براتعلی مولوی، علی احمدی

دو تیم گسترش و استقلال خوزستان پس از مدت‌ها ناکامی دیدار هفته گذشته خود را به ترتیب مقابل صنعت نفت و سیاه‌جامگان با برتری پشت سر گذاشته‌اند و حالا امیدوارند پس از چند روز تعطیلی، دوباره لیگ را با برد آغاز کنند. فیروز کریمی که از هفته نهم هدایت گسترشی‌ها را بر عهده گرفت، توانسته با این تیم روند رو به رشدی را طی کند و پس از شکست مقابل پیکان،‌ سپاهان را در تبریز متوقف کرد و پس از آن هم تبریزی‌ها در آبادان دست به کار بزرگی زدند و موفق شدند برزیلی‌های جنوب را در خانه شکست دهند.

در سوی مقابل شاگردان ویسی وضعیت تقریباً مشابه با تبریزی‌ها دارند. خوزستانی‌ها که این فصل امیدوار بودند با بازگشت دوباره ویسی به تیم‌شان باز هم شاهد روزهای خوب استقلال باشند، فعلاً با 10 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارند و دوران خوبی را را سپری نمی‌کنند. گسترش و استقلال خوزستان با 11 و 10 امتیاز در رده‌های چهاردهم و پانزدهم جدول قرار دارند و در صورت پیروزی در این مسابقه می‌توانند چند پله‌ای را در جدول رده‌بندی صعود کنند و سر و سامانی به وضعیت خود دهند.

* پیکان تهران – صنعت نفت آبادان، (ساعت 15:15 ورزشگاه شهدا شهر قدس)

داور:‌ شاهو اصلانی، کمک‌ها: علی دودانگه، عسگر محمدی، امید جمشیدی

شاید تعطیلی چند روزه مسابقات لیگ برتر بیشتر از هر تیمی به ضرر جلالی و تیمش بوده باشد. پیکان پیش از تعطیلات لیگ برتر روزهای بسیار خوبی را پشت سر می‌گذاشت و هر چند با اختلاف کم، اما همه تیم‌ها را یکی پس از دیگری از پیش‌رو برداشت. شاگردان جلالی هفت دیدار متوالی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند و حالا در صورت برتری مقابل صنعت نفت می‌توانند هر چند به صورت موقت، اما به صدر جدول برسند. اتفاقی که شاید خود مجید جلالی هم با وجود این همه تیم مدعی به سختی آن را پیش‌بینی می‌کرد.

صنعت نفت اما حریف دست و پا بسته‌ای مقابل پیکانی‌ها نخواهد بود. آبادانی‌ها که فصل را با فراز و نشیب فراوانی آغاز کرده بودند، در هفته‌های چهارم، پنجم، ششم و هفتم دچار مشکل شدند و همین باعث شد تیم کمالوند چند پله‌ای در جدول سقوط کند. این تیم، شکست خانگی و بدی را نیز در هفته یازدهم مقابل گسترش فولاد انتهای جدولی متحمل شد و حالا برای جبران این باخت باید حداقل با امتیاز تهران را ترک کند. صنعت نفت هم‌اکنون با 13 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد. 

برنامه سایر دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، به شرح زیر است:

دوشنبه 29 آبان‌ماه

* سپیدرود رشت - ذوب‌آهن اصفهان، (ساعت 14:30)

* سپاهان اصفهان - تراکتورسازی تبریز، (ساعت 14:45)

* سیاه‌جامگان مشهد - استقلال، (ساعت 14:45)

* نفت تهران - سایپا، (ساعت 15:15)

* فولاد خوزستان - پارس جنوبی جم، (ساعت 16:30)

* پرسپولیس - پدیده خراسان، (ساعت 17:30)