سامان فيروزي ـ مديرعامل شركت خودروسازان بم، در گفتوگو با ايسنا، اظهار كرد: اين شركت توليد يك وانت جديد چيني را در دستور كار دارد.

وی با بیان این‌که این وانت با برند هافی موتور در ایران تولید خواهد شد، خاطرنشان کرد: این خودرو ظرفیت۵۰۰ کیلوگرم بار خالص را داشته و حجم موتور آن نیز ۱۳۰۰سی‌سی است.

وی ادامه داد: این وانت به سیستم‌ ترمز ضد قفل و کیسه هوای راننده تجهیز شده و مصرف سوخت آن در تردد شهری نیز ۶.۷ لیتر است.

فیروزی در خصوص قیمت این خودرو اظهار کرد: هنوز قیمت دقیقی برای عرضه این محصول به بازار مشخص نشده است، اما در مجموع می‌توان گفت این وانت در سطح قیمتی بین ۱۱ تا ۱۳ میلیون تومان وارد بازار خواهد شد.

به گفته مدیرعامل خودروسازان بم، با برنامه‌ریزی صورت گرفته این وانت از اوایل سال آینده وارد بازار ایران خواهد شد و در این سال حدود سه هزار دستگاه از این خودرو در ایران تولید خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر ایران خودرو، زامیاد و گروه بهمن سه نوع وانت را در ایران تولید می‌کنند. وانت پیکان تولیدی ایران خودرو ارزان‌ترین وانت موجود در بازار ایران است که با قیمت حدود ۷ میلیون تومان به فروش می‌رسید. البته پلیس ناجا از ابتدای مهرماه شماره‌گذاری این خودرو را متوقف کرده و به همین دلیل قیمت این خودرو یک میلیون تومان گران‌تر شده است.

شرکت زامیاد نیز وانت نیسان دوگانه‌سوز تولیدی خودرو را به قیمت حدود ۱۳ میلیون و۵۰۰ هزار تومان و مدل دیزلی آن را حدود ۱۶ میلیون تومان عرضه می‌کند.

گروه بهمن هم دو نوع وانت مزدا و كاپرا را توليد ميكند. قيمت وانت مزدا تككابين حدود ۱۵ ميليون تومان و دو كابين حدود ۱۷ ميليون تومان است. قيمت وانت كاپرا در نوع تكديفرانسيل آن حدود ۲۴ ميليون تومان و دو ديفرانسيل نيز حدود ۲۷ ميليون تومان است.