به گزارش گل، شایعات چند هفته گذشته در مورد احتمال بلوکه شدن حساب بانکی بینالمللی فدراسیون فوتبال به خاطر شکایت سرمربی اسبق تیم ملی به حقیقت تبدیل شد و برانکو ایوانکوویچ توانست حق و حقوق ۴۵۰ هزار دلاری خودش را بعد از گذشت چیزی حدود ۵ سال دریافت کند.

برانکو که بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با توافق با محمد دادکان از خیر دریافت پاداش صعود تیم ملی به جام جهانی گذشته بود، بعد از اینکه داریوش مصطفوی دبیر کل سابق فدراسیون در دوره کمیته انتقالی از او به خاطر عدم بازگشت به تهران در شرایطی که چیزی حدود سه ماه از پایان یافتن قراردادش زمان باقی مانده بود به فیفا شکایت کرد، مربی کروات به اقدام فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد و در کمیته انضباطی فیفا شکایتی را برای دریافت طلب ۴۵۰ هزار دلاری علیه ایران طرح کرد. در این میان فیفا در اختلاف بین برانکو و فدراسیون فوتبال، طرف مربی کروات را گرفت و حکم به نفع ایوانکوویچ داد.

اما مذاکرات بین وکیل حقوقی فدراسیون و این مربی چیزی حدود ۴ سال ادامه داشت و در نهایت کفاشیان و همکارانش نتوانستند از شاکی نام‌آشنای خود رضایت یا تخفیف بگیرند. به‌دنبال ارسال نامه اولتیماتوم فیفا به فدراسیون فوتبال برای پرداخت طلب برانکو، چند ماه قبل وکیل حقوقی ایوانکوویچ از اعضای کمیته انضباطی فیفا درخواست کرد با توجه به صدور رای به نفع این مربی، فیفا طلب ۴۵۰ هزار دلاری را از حساب بانکی بین‌المللی فدراسیون فوتبال برداشت کند.
بلافاصله بعد از این اتفاق، شایعات مختلفی در رسانه‌ها درباره احتمال بلوکه شدن حساب فدراسیون فوتبال منتشر شد اما علی کفاشیان و همکارانش نسبت به این موضوع واکنش خاصی نشان ندادند البته مسوولان فدراسیون هم چنین چیزی را می‌خواستند چون مدتی قبل علی کفاشیان رسما عنوان کرد که پول برانکو را نمی‌دهند تا از پول ایران که در فیفا بلوکه شده برداشت کنند، با این شرایط شنیده می‌شود که اخیرا فیفا حکم پرونده شکایت برانکو ایوانکوویچ از ایران را اجرایی و بعد از بلوکه کردن حساب فدراسیون و برداشت ۴۵۰ هزار دلار این مبلغ را به حساب برانکو ایوانکوویچ واریز کرد.
مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در اینباره میگوید: من در جریان ریز اتفاقات نیستم اما وکیل برانکو درخواست کرده بود فیفا از حساب فدراسیون فوتبال پول این مربی را پرداخت کند. در حال حاضر منتظر بازگشت وکیل حقوقی بینالمللی فدراسیون از سوئیس به ایران هستیم تا آخرین جزییات پرونده را به اطلاع ما برساند تا راجع به آن تصمیمگیری کنیم.