به گزارش افکارنیوز،

بیژن طاهری مربی استقلال هم امیدوار است که آنها در نیم‌فصل دوم نتایج خوبی بگیرند و به کورس قهرمانی برگردند.

* به نظر می‌رسد انتخاب شفر تصمیم مثبتی برای استقلال بود.

نظر من هم همین است. او یک مربی واقعاً حرفه‌ای است که نظم را رعایت می‌کند. هرجا نظم باشد، تمرکز تیم بالا می‌رود و کار درست انجام می‌شود. بازیکنان هم خواسته‌های شفر را در تمرین و مسابقه اجرا می‌کنند. ممکن است ما در بعضی از بازی‌ها مثل بازی با سیاه‌جامگان بدشانسی بیاوریم ولی مهم این است که شفر تاکتیک خودش را در تیم جا انداخته است.

* آیا تفکرات شفر دفاعی نیست؟

خیر شفر تفکرات دفاعی ندارد. او معتقد است که تیم‌های بزرگ باید تهاجمی بازی کنند و حتی از مدافعان می‌خواهد که به حمله اضافه شوند. شفر حتی در تمرینات برای مدافعان تمرین ضربه به دروازه را مدنظر قرار می‌دهد.

* با این روندی که پرسپولیس در پیش گرفته است، شما به قهرمانی امیدوارید؟

ما نمی‌توانیم بگوییم قهرمان نمی‌شویم و اگر بگوییم شانس قهرمانی نداریم، اشتباه کرده‌ایم. تمام هدف ما این است که به صدر جدول برسیم و اگر پرسپولیس نتیجه نگیرد، باید از این موضوع نهایت استفاده را ببریم. قطعاً ما برای قهرمانی تلاش می‌کنیم. دعوا کردن برای قهرمانی شیرین است نه اینکه برای رتبه‌های هشتم یا ششم دعوا کنیم. ما باید برای بالانشینی بجنگیم.

* رابطه خودتان با شفر چطور است؟

رابطه خوبی داریم و من هم تابع سرمربی هستم.

* چند بازیکن استقلال در نیم‌فصل جدا خواهند شد؟

شفر در مورد این حرفی نزده است و قبلاً به ما گفت که بازیکنی را کنار نمی‌گذاریم. حالا باید ببینیم او چه تصمیمی خواهد گرفت.

* به نظر شما گل نزدن مهاجمان استقلال به مسائل روحی برمی‌گردد یا فنی؟

ما مهاجمان خیلی خوبی داریم که سرحال تمرین می‌کنند. به نظر من آنها با افت روحی مواجه شده بودند و این به خاطر اتفاقات گذشته بود. ما به همه آنها اعتقاد داریم و قطعاً شرایط مهاجمان بهتر خواهد شد.

* آیا استقلال می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا از گروه خودش صعود کند؟

کار ما خیلی سخت است و شما می‌دانید تیم‌های عربی چه امکاناتی دارند. آنها همیشه از تیم‌های ما می‌ترسند ولی تفاوت را بازیکنان خارجی این تیم‌ها رقم می‌زنند. ما قرار نیست دوباره از العین 6 گل بخوریم و مطمئناً در این مسابقات می‌جنگیم تا از اعتبار استقلال دفاع کنیم.