به گزارش افکارنیوز،

علیرضا اکبرپور در خصوص وضعیت فعلی استقلال و تأثیر حضور سرمربی آلمانی گفت: من معتقدم که حضور شفر در استقلال بازدهی مثبتی داشت و این تیم بازی به بازی از لحاظ فنی پیشرفت کرد. استقلال در آخرین مسابقه هم نمایش خوبی داشت و زدن سه گل به سپاهان که یکی از تیم‌های بزرگ ایران محسوب می‌شود کار آسانی نبود.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که شفر انجام داد مربوط به مسائل دفاعی می‌شود و حالا استقلال دفاع تیمی را بهتر انجام می‌دهد. شفر بعد از بهبود شرایط دفاعی روی مسائل تهاجمی کار می‌کند و حالا این تیم در خط حمله نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارد. شفر از طرفی توانسته است حاشیه‌ها را از استقلال دور کند و این موضوع بسیار مهمی است.

مهاجم سابق استقلال در مورد این که آیا استقلال می‌تواند امیدوار به قهرمانی باشد اظهار داشت: کار استقلال برای قهرمانی بسیار سخت است. استقلال باید منتظر امتیاز از دست دادن از سوی پرسپولیس و دیگر تیم‌های بالای جدول باشد تا خودش هم خوب نتیجه بگیرد تا به بالای جدول برسد. در فوتبال چیزی غیرممکن نیست ولی کار استقلال برای رسیدن به پرسپولیس بسیار سخت است. با این حال امیدوارم که استقلال بتواند خیلی زود خودش را به بالای جدول برساند.