به گزارش افکارنیوز،

سرخپوشان پایتخت با شکست برابر صنعت نفت آبادان از گردونه رقابت های جام حذفی کنار رفتند تا برانکو نشان بدهد مرد بازی های حذفی نیست. سابقه و نتایج پرسپولیس نشان داده است که تیم برانکو در هر دوره از بازی های جام حذفی خیلی زود از این رقابت ها کنار می رود. برانکو در مدت حضورش در پرسپولیس در هیچ یک از بازی های جام حذفی راه به جایی نبرده است. 

سرخپوشان پایتخت در فصل پانزدهم با اخراج سوشا مکانی مجبور شدند 100 دقیقه برابر ذوب آهن 10 نفره بازی کنند و در نهایت در وقت های اضافه از حریف اصفهانی خود شکست خوردند و از این رقابت ها کنار رفتند. 

تیم پرسپولیس در فصل شانزدهم برابر تیم قشقایی قرار گرفت و در ضربات پنالتی مغلوب این تیم شد تا مدت ها مورد تمسخر استقلالی ها رقیب دیرینه خود قرار بگیرد. 

تیم پرسپولیس در بازی های جام حذفی امسال با عبور از سد حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابتها راه یافت اما در آستانه حضور در جمع  4 تیم از گردونه رقابت ها کنار رفت. 

به نظر می رسد استراتژی برانکو برای بازی هایی است که به صورت تورنمنت برگزار می شود هر چند پرسپولیس شانس بالایی برای قهرمانی در لیگ برتر دارد اما روز گذشته این تیم آسان ترین مسیر حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد و اولین جام قهرمانی به راحتی آب خوردن از دستش پرید. این در حالیست که می توانست با شش، هفت بازی به آسیا برسد تا در لیگی باقی بماند که برای رسیدن به قهرمانی باید 15 بازی نفس گیر را پشت سر بگذارد. 

از همان دقایق ابتدای بازی مشخص بود که پرسپولیس حریف آبادانی خود را دست کم گرفته است. نوع بازی بازیکنان و ترکیب تیم این نکته را نشان داد. تیم پرسپولیس فصل گذشته هم با دست کم گرفتن تیم قشقایی از گردونه رقابت های جام حذفی خارج شد. سرخپوشان پایتخت برنامه ای برای ضربات پنالتی نداشتند و بازیکنانی که گمان می کردیم پنالتی ها را گل می کنند به راحتی این ضربات را از دست دادند. 

هواداران امیدوارند این شکست تلنگر و درس عبرتی باشد تا بازیکنان از لیگ برتر غفلت نکنند و مسیر موفقیت خود را در این رقابت ها به صورت مقتدرانه ادامه بدهند. 

از بررسی عملکرد تک تک بازیکنان خودداری می کنیم چرا که تیم بازنده حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است. البته هواداران پرسپولیس امیدوارند شاهد قهرمانی تیم محبوب خود در فصل هفدهم باشند. 

البته این دیدار برای سرتن چوک دستیار کروات برانکو طعم تلخی داشت چرا که او در آخرین حضورش در پرسپولیس شاهد شکست و حذف این تیم از جام حذفی بود. 

به هر حال هواداران پرسپولیس با حذف از جام حذفی از تیم محبوب خود انتقاد نمی کنند چرا که اطمینان دارند که تیمشان دو جام قهرمانی دیگر پیش رو دارد و با تمرکز بر این بازی ها می تواند بار دیگر دل هواداران خود را شاد کند.