به گزارش افکارنیوز،

سرتن چوک در حاشیه تمرین امروز (چهارشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه چرا نمی‌تواند دیگر به فوتبال ایران کمک کند، اظهار داشت: من برای کمک به اینجا آمدم و فکر کنم خیابانی دو طرفه بوده که هم من چیز‌هایی به شما آموختم و کمک کردم و چیز‌هایی هم یاد گرفتم.

وی در مورد اینکه ظاهراً مشکل پرداختی باشگاه پرسپولیس دلیل جدایی‌اش بوده است، گفت: در ایران همه باشگاه‌ها مشکل پرداخت دارند. مگر شما چنین مشکلی ندارید؟ دلیل رفتنم دعوت رسمی شوکر، رئیس فدراسیون کرواسی بود که خواست به آنجا بروم. برای اینکه به کار در فدراسیون خیلی اهمیت می‌دهم، اینطور ارزیابی کردم که می‌توانم پست مهمی را بگیرم.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه آیا می‌تواند رایزنی کند تا تیم‌های ملی ایران و کرواسی با هم بازی دوستانه برگزار کنند، گفت: رسیدن به این توافقات این‌گونه نیست که دو نفری بنشینیم و توافق کنیم. ارگان‌های رسمی، آژانس‌ها و همچنین صحبت‌های فدراسیون‌ها در انجام این بازی نقش زیادی دارند. یک سال و نیم در پرسپولیس کار کردم. در این مدت متوجه شدم مردم ایران آنقدر فهمیده هستند که می‌دانند باید در‌های فوتبال ایران به جهان باز شود. من به علی اکبر طاهری، مدیرعامل پیشین پرسپولیس پیشنهاد کرده بودم که بازیکنان در رده‌های آکادمی باید بتوانند در بازی‌های دوستانه بین‌المللی به میدان بروند. چوک خاطرنشان کرد: ایران در تیم زیر ۱۷ ساله خود نسل خوبی دارد. متأسفانه فکر کنم پرسپولیس در این رده بازیکن ندارد. این بازیکنان می‌توانند آینده فوتبال ایران باشند. فدراسیون فوتبال ایران باید از امروز برای آن‌ها سرمایه‌گذاری کند. حضور من و همچنین حضور سه ساله برانکو باعث قدم‌های رو به جلو در فوتبال ایران بوده است، به طوری که تیم ما از مجموعه‌ای از بازیکنان باتجربه و جوان تشکیل شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شناختی از زلاتکو برادر برانکو دارد که قرار است جایگزین او شود، گفت: ۲۵ سال است با برانکو دوست هستم و برادرش را می‌شناسم.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این سؤال که آیا فکر می‌کند برادر برانکو در پرسپولیس موفق شود، گفت: الان انتظار دارید چه جوابی بدهم؟! اینکه او موفق می‌شود یا نه؟ زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد.

چوک به شوخی در جمع خبرنگاران گفت: مربیان بزرگ باید کمک‌های چاقی داشته باشند! نصیحت من به زلاتکو این است که وقتی اینجا آمد، باید شش کیلو وزنش را اضافه کند. مثل من که اینجا چاق شدم. اگر او (برادر برانکو) چاق شود، آن وقت می‌تواند مربی خوبی شود!

وی در واکنش به طرح این موضوع که به همین خاطر است که وینفرد شفر، سرمربی استقلال مربی چاقی مانند ساناک را دستیار خود کرده است، گفت: بله، به خاطر همین است که آنها راهی نیمه نهایی جام حذفی می‌شوند و ما حذف شدیم!