به گزارش افکارنیوز،

 فراز کمالوند پس از شکست ۴ بر صفر تیمش مقابل استقلال گفت: جا دارد به تیم استقلال بابت این پیروزی تبریک بگویم. توجیه نمی‌کنم و مسئولیت این شکست با من است. درصدد توجیه این باخت نیستم، اما تیم ما امروز مشکلات اساسی داشت، ما در ۱۰ روز اخیر ۳ بار با پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی بازی کرده‌ایم، امروز هم در ۲۰ دقیقه نخست تیم برتر میدان بودیم اما هرچه جلوتر رفتیم شرایط بدنی بازیکنان تحلیل رفت.

وی اضافه کرد: روز گذشته ۴ ، ۵ بازیکن تیم ما آنفلوانزا گرفتند و مرتضی اسدی هم به همین دلیل بازی نکرد، ضمن اینکه ۲، ۳ بازیکن تیم با تب بالای ۴۰ درجه در زمین حضور داشتند. ما ۱۲ ، ۱۳ بازیکن تاثیرگذار داریم و از این جهت مثل پرسپولیس و استقلال نیستیم. واقعاًٌ سخت است که ۲بار با پرسپولیس و یک بار با استقلال آن هم در ورزشگاه آزادی و پشت سر هم بازی کنیم، یا باید جام حذفی را فدای لیگ می‌کردیم یا لیگ را فدای جام حذفی. ما لیگ برتر را فدای جام حذفی کردیم.

کمالوند گفت: تنها تیمی بودیم که در نیم‌فصل استراحت نکردیم و طبق برنامه‌ریزی که کرده بودند به میدان رفتیم، حالا هم دیدار جام حذفی با استقلال را داریم که ظاهراً عقب افتاده است. به هر حال در ۱۰ روز ۳ بازی سنگین داشتیم و دلیل شکست سنگین امروز هم مشکلات فیزیکی بود.

وی در خصوص بازگشت به روی نیمکت صنعت نفت پس از حواشی هفته گذشته گفت: تا این لحظه که هیچ اتفاقی پس از بازگشت من نیفتاده و شرایط باشگاه مثل گذشته است. امیدوارم در ادامه اتفاقات خوبی رخ دهد.

سرمربی صنعت نفت آبادان با اشاره به اینکه ۳ بازیکن جدید با حضور در جمع شاگردانش مردانگی به خرج داده‌اند عنوان کرد: مطمئن باشید در دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی مقابل استقلال یک چهره دیگر را از صنعت نفت خواهید دید.

کمالوند همچنین در نشست خبری پس از این مسابقه گفت: به استقلال، کادرفنی، بازیکنان و هواداران پر تعداد این تیم تبریک می‌گویم. قابل پیش‌بینی بود اما فکر نمی‌کردم چنین نتیجه‌ای رقم بخورد اگر چه می‌دانستم روز سختی در پیش داریم.

وی با اشاره به بیماری تعدادی از بازیکنان تیمش تصریح کرد: آنفلوانزای بی‌موقع مزید بر علت شد تا ما که به خاطر ۳ بازی پرفشار انرژی نداشتیم بیش از پیش ضربه بخوریم. البته این هم بخشی از فوتبال است، رئال‌مادرید روز گذشته مقابل بارسلونا شکست خورد ما هم هفته گذشته بازی خوبی مقابل پرسپولیس ارائه کردیم و هرچقدر که انرژی داشتیم در این دیدار مصرف کردیم. در ۲۰ دقیقه نخست دیدار با استقلال بازی خوبی ارائه کردیم، تا جایی که توان‌مان تمام شد و قافیه را باختیم.

سرمربی صنعت نفت آبادان در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش دیگر به لیگ برتر اهمیتی نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: نمی‌گویم که اصلاً به لیگ برتر اهمیتی نمی‌دهیم، ما مجبور بودیم یا تمام انرژی خود را روی جام حذفی بگذاریم یا صرف لیگ برتر کنیم؛ ترجیح دادیم در جام حذفی سرمایه‌گذاری کنیم چون به جمع ۴ تیم برتر رقابت‌ها راه یافته بودیم. مطمئن باشید در جام حذفی صنعت نفت دیگری خواهید دید. بازی با استقلال حداکثر ۱۵ درصد توانایی ما بود، که این مسئله هم اجتناب ناپذیر است بازیکنان ما دچار بیماری شدند. به خصوص این که بهترین رهبر تیم خود یعنی مرتضی اسدی را نداشتیم. همه عوامل دست به دست هم دادند و می‌توان گفت که شانس همه‌جوره با استقلال یار بود.

کمالوند با بیان اینکه نفت آبادان تنها تیم لیگ برتری بود که در تعطیلات نیم‌فصل استراحت نکرد، گفت: ما چوب همکاری خود با سازمان لیگ را می‌خوریم، آقای فتاحی می‌داند که من چه می‌گویم. ما برای منافع ملی در این مدت استراحت نکردیم. فتاحی از ما خواست که دیدار معوقه‌ ما مقابل پرسپولیس در تعطیلات نیم‌فصل برگزار شود. همین باعث شد تعطیلات ما خراب شود، در جام حذفی هم مقابل پرسپولیس آن هم در خارج از خانه به میدان رفتیم و همین باعث شد انرژی بازیکنان ما تمام شود، فکر می‌کنم بازیکنان ما نیاز به ۱۰ روز ریکاوری دارند و شاید در دیدار بعد ۷،۸ بازیکن را نداشته باشیم، چون در آستانه آسیب‌دیدگی هستند. می‌توانم بگویم ما در ۲۲، ۲۳ روز در ۶مسابقه به میدان رفتیم.

وی با اشاره به رویارویی دوباره با استقلال این بار در جام حذفی گفت: استراتژی جام حذفی با لیگ فرق می‌کند. الان در جام حذفی در پای فینال هستیم و تمام انرژی خود را برای این رقابت‌ها خرج خواهیم کرد. نمی‌خواستیم در جام حذفی حضور پررنگی داشته باشیم، اما حالا که تا اینجا جلو آمده‌ایم، تصمیم گرفته‌ایم با تمام توان بازی کنیم. در لیگ هم فقط به دنبال یک رتبه خوب خواهیم بود.

سرمربی صنعت نفت در پایان در خصوص زمان حضور بازیکنان جدید این تیم در ترکیب عنوان کرد: باید یار اضافه کنیم. همه تیم ما متشکل از ۱۳ بازیکن است که این نفرات هم بالاخره در یک نقطه نمی‌توانند توان خود را نشان بدهند و بدن‌شان دیگر جواب نمی‌دهد. امروز هم ۵ بازیکن تیم ما با تب بالای ۴۰ درجه در زمین حضور داشتند.