به گزارش افکارنیوز،

پیش از دیدار پرسپولیس و فولاد، آرمناک پطروسیان با 704 دقیقه گل نخوردن در رده اول جدول برترین دروازه‌بان از حیث بسته نگه داشتن دروازه‌ قرار داشت. آرمناک در لیگ اول حرفه‌ای با بسته نگه داشتن دروازه‌اش به مدت 704 دقیقه این رکورد 17 ساله را از خود به جا گذاشته بود تا در نهایت علیرضا بیرانوند موفق شود این رکورد تاریخی را به خود اختصاص دهد. همین موضوع بهانه‌ای شد تا دقایقی با پطروسیان صحبت کنیم، دروازه‌بانی که دیگر علاقه ندارد فوتبال ببیند و حتی اخبار فوتبال را دنبال کند.

آیا این را می دانستی که در لیگ‌برتر از لحاظ تعداد دقایق گل نخوردن، رکورددار هستی؟

من یک چیزهایی شنیده بودم که این مربوط به سال های قبل است ولی آن را دنبال نکردم. آن زمان شنیدم که می‌گفتند من یکی از گلرهایی هستم که به مدت طولانی دروازه‌ام را بسته نگه داشته‌ام. حالا ظاهرا این موضوع جدیدتر شده و از شما می شنوم که می گویید در لیگ‌برتر رکورددار بودم.

آیا از اینکه بیرانوند رکورد تو را شکسته است ناراحتی؟

چرا باید ناراحت باشم؟ من بیرانوند را نمی شناسم ولی به او تبریک می گویم. حتما او دروازه‌بان خوبی است که توانسته برای یک مدت طولانی دروازه خودش را بسته نگه دارد. امیدوارم که او موفق باشد.

بازی های لیگ‌برتر ایران و اخبار سپاهان را دنبال می کنی؟

خیر، من فوتبال ایران را دنبال نمی کنم مگر اینکه خبری به دست من برسد. شاید گاهی اوقات چیزی هایی را بشنوم.

الان درگیر فوتبال نیستی؟

خیر. وقتی فوتبال را کنار گذاشتم دیگر فعالیت فوتبالی نداشتم. به هر حال در دوران فوتبالم به مدت طولانی تحت فشار بودم و حالا می خواهم بیشتر به زندگی خودم برسم.

بازی های اروپا را هم دنبال نمی کنی؟

خیر، مگر اینکه به صورت تصادفی یا در اخبار برخی بازی ها یا نتایج را ببینم.

این واقعا عجیب نیست که فوتبال را دنبال نمی کنی؟

چرا باید عجیب باشد. یک زمانی زندگی من با فوتبال گره خورده بود ولی حالا ترجیح می دهم زیاد فوتبال نبینم.

می دانی ایران در جام‌جهانی در چه گروهی قرار گرفته است؟

قبلا یادم بود ولی الان یادم رفته است.

با وجود مراکش، اسپانیا و پرتغال، آیا می توانیم از گروه خودمان صعود کنیم؟

واقعا ایران در گروه مرگ افتاده است و فکر می‌کنم فقط گروه روسیه آسان است.

قبول داری ایران نمی تواند صعود کند؟

شاید از این گروه صعود کرد! شما چرا اینطور فکر می کنید؟ اگر ایران صد بار با اسپانیا بازی کند این امکان وجود دارد که یک بار برنده شود. شاید همان یک بازی در جام‌جهانی باشد و ایران اسپانیا را شکست دهد.

یعنی واقعا فکر می کنی این احتمال وجود دارد؟

چرا نباید وجود داشته باشد؟ چه کسی فکر می کرد ایتالیا به جام‌جهانی نرسد؟ شما می بینید که همیشه در جام‌حذفی نتایج باورنکردنی رخ می دهد چون یک تیم می تواند در جام‌حذفی با شانس قهرمان شود ولی در لیگ نمی تواند. به نظر من ایران می تواند امیدوار به گرفتن نتایج خوبی باشد و من این را می دانم که تیم‌ملی ایران در سال های اخیر نتایج خوبی گرفته است. ایران در جام‌جهانی قبلی هم نمایش خوبی برابر آرژانتین داشت و فقط در ثانیه های پایانی گل خورد. ایران می توانست به آرژانتین گل بزند.

در این سال ها دروازه‌بان مورد علاقه تو در دنیای فوتبال چه کسی بوده است؟

وقتی تازه فوتبال بازی می کردم یک گلر بلژیکی به نام فاف بازی می کرد که بعد از او میشل پرودوم چهره شد. البته باید بگویم که بوفون بهترین گلری بود که در این سال ها دیدم.