به گزارش افکارنیوز،

علیرضا جهانبخش اینک سومین فصل حضورش را در نزد آلکماری‌ها سپری می‌کند.او ابتدا نام خود را با تیم ان.ایی.سی نایمخن سرزبان‌ها انداخت. بعد با جدیت و تلاش بسیار، به جلو حرکت کرد.سپس در هلند تیمش را تغییر داد و به آ.زد.آلکمار پیوست تا در این تیم به جایگاه بهتری برسد.

آمار و آرقامی که این وینگر تکنیکی و جویای‌نام از خود به جای گذاشته، نشان از آن دارد که جهانبخش در گلزنی و دادن پاس گل، پیشرفت قابل توجهی داشته است.

*پیشرفت در انجام بازی

براساس آماری که «الف فوتبال» منتشرکرده،‌بازیکن مورد توجه کارلوس کی‌روش و یکی از امیدهای ایران در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، در نخستین فصل حضورش برای آلکمار، ۲۳ بازی کرد اما در فصل گذشته ۲۹ بازی انجام داد و امسال نیز تا به این لحظه در ۱۷ بازی برای تیمش در زمین حضور داشته است.

*روند رو به رشد در مدت حضور در مستطیل سبز

براساس زمان حضور  در زمین، در نخستین فصل ۱۶۷۰ دقیقه در میدان بود.در حالیکه در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ این رقم به ۲۲۲۸ دقیقه رسید و امسال نیز ۱۴۶۱ دقیقه برای آلکمار بازی کرده است.

*میزان تاثیرگذاری

وی در اولین فصل حضورش، «سرنوشت‌ساز» در ۷ مسابقه بود.در فصل گذشته در ۱۶ بازی اینگونه بود و امسال نیز در ۱۱ بازی چنین عمل کرده است.

 

*افزایش گلزنی

جهانبخش از نظر تعداد گل زده نیز روند رو به جلویی داشته است.چرا که در اولین فصل ۳ گل زد.در دومین فصل ۱۰ گل برای آلکماری‌ها زد. امسال نیز ۷ گل زده است.

*پیشرفت در گل‌سازی

وی از نظر شرکت در کار گروهی و دادن پاس گل، نیز پیشرفت کرده است.آمار می‌گوید او در اولین فصل ۶ پاس گل داد در دومین فصل شمار پاس‌های گل خود را به ۹ رساند و امسال که هنوز نیمی از راه باقیمانده ۹ پاس گل داده است.

*میانگین گل زده

همین آمار به زبانی دیگر مشخص می‌کند قابلیت‌های ستاره ایرانی در گلزنی و گل‌سازی، چطور بوده است.چرا که در اولین فصل در هر ۵۵۷ دقیقه یکبار گل زد.اما در دومین فصل که شناختش از فضای مسابقات و تیم بیشتر شد هر ۲۲۳ دقیقه گلزنی کرد و امسال نیز تا به این جا هر ۲۰۹ دقیقه یک گل زده است.

*میانگین پاس گل

آمار یکبار دیگر مشخص می‌کند از نظر لژیونر محبوب کشورمان در هلند چه وضعیتی در گل‌سازی داشته است.

زیرا در نخستین فصل بطور میانگین هر ۲۷۸ دقیقه یکبار پاس گل داد. در حالیکه در دومین فصل این مورد به هر ۲۴۸ دقیقه یکبار رسید. امسال نیز به طور متوسط هر ۱۶۲ دقیقه یکبار پاس گل داده است.