به گزارش افکارنیوز،

جوان شیرازی فوتبال که هم اکنون از او بعنوان یکی از ستاره‌های برجسته تیم استقلال یاد می‌شود و تصور ترکیب اصلی این تیم بدون او میسر نیست، پله‌های ترقی را خیلی سریع تر از حد انتظار پیمود. حسینی نردبان شهرت و محبوبیت را به موازات پلکان ترقی طی کرد تا در مدت زمانی در حدود یکسال از اوج گمنامی به جایگاهی برسد که نه تنها دارنده رکورد طولانی ترین مدت گل نخوردن در فوتبال ایران شده، بلکه تبدیل به ستاره بی چون و چرای تیم استقلال و ایران بشود.

از ویژگی‌های تیم استقلال از دیرباز تاکنون حضور دروازه بانان برجسته فوتبال ایران در این تیم است. به نوعی که در کمترین مقطع تاریخی مشاهده می‌شود که دروازه‌بانان برجسته و اول فوتبال ایران در این تیم حضور نداشته‌اند و در اکثر مقاطع هم دو دروازه بان خوب و برجسته به صورت همزمان حضور در جمع آبی پوشان را تجربه کرده‌اند. 

زنده یاد ناصر حجازی، منصور رشیدی، حجت الله خاکسار تهرانی، احمدرضا عابدزاده، بهزاد غلامپور، حمید بابازاده، سید هادی طباطبایی، پرویز برمند، وحید طالب لو و سید مهدی رحمتی دروازه بانان برجسته فوتبال ایران بودند که اوج دوران ورزشی خود را با پیراهن این تیم گذرانده و هر یک در دوران حضورشان در این تیم به افتخاراتی نائل آمده‌اند. 

در خیلی از مقاطع باشگاه استقلال به صورت همزمان از دو دروازه بان تراز اول سود می‌برده که این اتفاق بعضا موجب ایجاد اختلافاتی بین آنها هم بوده که مشهورترین آنها قهرهای مدت دار بین پرویز برومند با هادی طباطبایی و مهدی رحمتی با وحید طالب لو است.

همه دروازه‌بانان برجسته تیم استقلال سابقه حضورهای بلند مدت در تیم‌های ملی زمان خود را داشته‌اند و از بین آنها افرادی مثل ناصر حجازی، احمدرضا عابدزاده و پرویز برومند سابقه حضور در جام‌های جهانی را داشته‌اند. بعضا این دروازه‌بانان رکوردهایی را هم از خود به جای گذاشته‌اند که این رکوردها نیز در نوع خود جالب توجه است. از جمله رکورد ۸۰۲ دقیقه گل متوالی نخوردن احمدرضا عابدزاده، ۸۲۳ دقیقه گل نخوردن غیر متوالی توسط وحید طالب لو، ۸۳۷ دقیقه گل نخوردن ناصر حجازی در ادوار قبل از لیگ برتر و ۲۱ کلین شیت سید مهدی رحمتی در یک فصل در لیگ برتر.

حالا می‌توان سید حسین حسینی را جدیدترین نفر از نسل دروازه بانان برجسته تیم استقلال دانست که در سنین جوانی با ثبت رکورد طولانی ترین دقایق گل نخوردن متوالی به جرگه گلرهای بزرگ در تاریخ باشگاه استقلال پیوست. رکوردی که البته همچنان ادامه داشته و حسینی می تواند بر دقایق آن بیفزاید.

بعد از افول سید هادی طباطبایی و پرویز برومند از نسل گذشته دروازه‌بانان این تیم، ابتدا وحید طالب لو و بعد از او سید مهدی رحمتی پیراهن‌های شماره یک این تیم را بر تن کردند تا سلطه آنها در یک و نیم دهه در چارچوب دروازه این تیم ادامه یابد. رقابت بین رحمتی و طالب لو پس از چندی به سود رحمتی شد تا وی بعنوان مرد شماره یک در آخرین سنگر آبی پوشان شناخته شود. رحمتی بعدها به بازوبند کاپیتانی آبی پوشان هم رسید تا زننده حرف اول و آخر در دروازه این تیم باشد.

در همه این سال‌ها بودند دروازه بانانی که به صورت مقطعی بعنوان گلر دوم استقلال به این تیم آمدند و با علم به این که به صورت کامل نیمکت نشین کاپیتان استقلال باشند، عضویت در این تیم را پذیرفتند. هادی زرین ساعد، سید مهدی اسلامی و حتی در مقطعی وحید طالب لو بعنوان نیمکت نشین رحمتی پیراهن استقلال را بر تن کردند.

سید حسین حسینی آخرین نفری بود که ابتدای لیگ شانزدهم و بعد از پشت سر گذاشتن خدمت مقدس سربازی در تیم ملوان، با نظر علیرضا منصوریان به استقلال بازگشت تا شاید او هم تنها نقش یک نیمکت نشین آماده را در این تیم ایفا کند. شاید توفیق اجباری برای حسینی و استقلال آنجایی دست داد که آبی پوشان در جام حذفی مقابل نفت تهران تن به شکست دادند و علیرضا منصوریان در آخرین بازی نیم فصل مقابل سپاهان با اقدامی انتحاری حسینی و جمعی دیگر از جوانان استقلال را در اصفهان راهی میدان کند.

گرچه حسینی در آن بازی یکبار دروازه‌اش باز شد، اما درخشش بی چون و چرای او در فولاد شهر چشم‌ها را خیره کرد و این نوید ظهور یک دروازه بان برجسته دیگر را برای استقلال داد. حسینی فصل گذشته در چند بازی به میدان رفت و بدون نوسان و افت خاصی وظیفه اش را به شکلی مطلوب انجام داد.

حسینی در فصل جدید جدی تر و با انگیزه تر جنگید تا سرانجام جای خود را در ترکیب اصلی آبی پوشان تثبیت کرد. حسینی مثل دیگران به نیمکت نشینی در استقلال قانع نشد و آنقدر تلاش کرد تا نه تنها از زیر سایه کاپیتان این تیم خارج شد، بلکه حالا صاحب یک رکورد منحصر به فرد در لیگ برتر شده است. 

حسینی نه تنها با ۷۸۸ دقیقه گل نخوردن صاحب رکورد طولانی ترین دقایق بسته نگاه داشتن دروازه‌اش در لیگ برتر است، بلکه این فرصت را دارد که در بازی‌های آینده این رکورد را طولانی تر کرده و آن را بهبود بخشد. وی در این فصل تاکنون ۹ کلین شیت در ۱۳ باری که برای آبی پوشان به میدان رفته ثبت کرده.

او در این ۱۳ بازی تنها ۶ بار تسلیم شده که  البته ۴ گل از این ۶ گل را از روی نقطه پنالتی خورده است تا در ۱۴ بازی تنها ۲ گل در جریان بازی خورده باشد. با این توضیح که یکی از این ۲ گلی که در جریان بازی خورد، (گل مقابل ذوب آهن) کاملا در موقعیت آفساید بوده است.