به گزارش افکارنیوز،

در سیستم و مدل بازی استقلال با شفر، این تیم یک ستاره جدید پیدا کرده است. فرشید باقری، بازیکنی که فصل گذشته بابت حضورش در استقلال و رقم قراردادش حاشیه‌ها و دردسرهای زیادی ایجاد شد. فرشید باقری فصل گذشته عملکرد متوسطی راداشت و در بسیاری از بازی‌های تیمش هم به میدان نرفت. همین مساله باعث شد تا او که با رضایتنامه و مبلغی سنگین به استقلال آمده بود مورد انتقاد قرار بگیرد. برخلاف آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد او نه تنها از استقلال جدا نشد و در این تیم ماند که حالا به یکی از مهره‌های تاثیرگذار شفر تبدیل شده است. او نه در تنها در دفاع، که در حمله هم مهره‌ای موثر برای شفر محسوب می‌شود.

فرشید باقری در سه بازی سپاهان، صنعت نفت و استقلال خوزستان ۹ بار در موقعیت گل‌زنی و ضربه به دروازه قرار گرفت. در بازی با استقلال خوزستان او حتی یک گل هم زد که آفساید اعلام شد و یک بار هم موقعیت تک به تک بدست آورد. در نهایت حضور فرشید باقری در فاز هجومی در بازی مقابل سایپا جواب داد و گل استقلال با پاس این بازیکن در ضربه ریباند شجاعیان بدست آمد.

فرشید باقری از آن جنس بازیکنانی نیست که محبوب سکوها و هواداران باشد اما مربیان علاقه ویژه‌ای به او دارند و شفر توانسته بهترین استفاده را از او کند. منصوریان هم اعتقاد ویژه‌ای به این بازیکن داشت و برانکو هم در فصل نقل وانتقالات به شدت به دنبال جذب او بود. حالا فرشید باقری به آن بازیکنی تبدیل شده که دیگر شاید کسی در هیات مدیره یا رسانه‌ها نپرسد که چرا برای جذب او یک میلیارد تومان هزینه کرده‌اند. شیوه بازی استقلال و کمتر نفوذکردن امید ابراهیمی و شرکت بیشتر او در کارهای دفاعی این فرصت را در اختیار فرشید باقری قرار داده تا علاوه بر انجام وظایف دفاعی در حمله هم به تیمش کمک کند. این تغییر سیستم شاید آمار هجومی امید ابراهیمی را نسبت به سال‌های گذشته کمتر کرده باشد اما یک بازیکن دیگر را به فاز هجومی استقلال اضافه کرده است.