به گزارش افکارنیوز،

صمد مرفاوی سرمربی سابق آبی‌ها در خصوص عدم پیروزی آبی‌ها در 2 بازی اخیر می‌گوید: بازی با تراکتور در تبریز سخت بود اما استقلال نسبت به بازی برابر سایپا، نمایش بهتری در تبریز داشت. استقلال در بازی با سایپا شروع خوبی داشت و حتی به گل هم رسید ولی به مرور زمان از لحاظ فنی افت کرد. در واقع سایپا خودش را به استقلال تحمیل کرد و توانست به هدف خودش که زدن گل تساوی بود، برسد.

او ادامه می‌دهد: سایپا تیم جوان و باانگیزه‌ای است. آنها بعد از گل خوردن دنبال زدن گل تساوی بودند و در نیمه دوم نمایش خوبی داشتند. سایپا حتی می‌توانست گل‌های بیشتری به استقلال بزند و این تیم با بازیکنان جوانی که دارد، در مقاطعی از بازی استقلال را با دردسر مواجه کرد.

مرفاوی در خصوص اینکه خیلی‌ها معتقدند بازیکنان استقلال در 2 بازی اخیر به فکر حفظ رکورد حسینی بودند و تمرکز لازم را نداشتند، تأکید می‌کند: اعتقاد من این است که تمرکز روی رکورد زدن اصلاً حرفه‌ای نیست چون همه چیز به موفقیت تیمی و نتیجه گرفتن خلاصه می‌شود. اینکه بازیکنان بخواهند روی این موضوع تمرکز کنند که فلان رکورد ثبت شود اصلاً درست نیست.

او در قسمت دیگری از حرف‌هایش عنوان می‌کند: من معتقدم وقتی تیمی گل نمی‌خورد، همه چیز را فقط نمی‌توان به یک بازیکن خاص ربط داد. استقلال بعد از آمدن شفر در ساختار دفاعی پیشرفت کرد و بازیکنان وظایف دفاعی خودشان را به بهترین شکل انجام دادند. حسینی طبیعتاً در خیلی از بازی‌ها واکنش‌های خوبی داشت و مانع گل خوردن استقلال شد اما بحث گل نخوردن استقلال فقط مختص حسینی نیست.