به گزارش افکارنیوز،

هفته گذشته ذوب آهن از غفلت استقلال به خوبی استفاده کرد و موفق شد جای این تیم را در رده چهارم بگیرد. حالا شاگردان امیر قلعه نویی با 29 امتیاز بالاتر از استقلال قرار دارند و پیکان، سایپا، گسترش و صنعت نفت در جایگاه های بعدی جدول هستند.

شاگردان وینفرد شفر، فردا با پدیده دیدار خواهند کرد؛ اما 4 دیدار امروز تاثیر شگرفی در جایگاه استقلال و آینده این تیم دارد. سایپا از ساعت 14:30 در حالی به مصاف تراکتورسازی خواهد رفت که در صورت پیروزی حداقل به صورت موقت بالاتر از استقلال قرار خواهد گرفت.

بازی دیگر پنج شنبه بین ذوب آهن و صنعت خواهد بود. دیداری که پیروزی هر یک از تیم ها به ضرر استقلال است؛ اگر صنعت نفت 3 امتیاز را به دست آورد، هم امتیاز با استقلال خواهد شد و پیروزی ذوب آهن، دست استقلال را حداقل به مدت یک هفته دیگر از رده چهارمی دور نگه خواهد داشت.

پرسپولیس و گسترش فولاد نیز حساس ترین بازی امروز و حتی می توان گفت هفته بیستم را برگزار خواهند کرد. گسترش فولاد نیز یکی از تعقیب کنندگان استقلال است و در صورت پیروزی مقابل پرسپولیس، با 2 امتیاز بیشتر از تیم وینفرد شفر بالاتر از این تیم قرار خواهد گرفت. اما پیروزی پرسپولیس، اختلاف حداقل 16 امتیازی را حفظ می کند و رویای قهرمانی آبی ها را بر باد می دهد.

البته دیدار پارس جنوبی و استقلال خوزستان نیز تاثیر غیر مستقیم در رتبه استقلال دارد. پارس با 32 امتیاز در رده سوم است و اگر اولین برد در نیم فصل دوم را دشت کند، کار استقلال برای رسیدن به رده سوم را هم سخت تر از گذشته خواهد کرد.