به گزارش افکارنیوز،

یازالده گومز پینتو، بازیکن جدید مدنظر استقلال آمار ضعیفی در گلزنی دارد.

تیم فوتبال استقلال می‌خواهد با مهاجم جدیدی به نام یازالده گومز پینتو قرارداد امضا کند. او ملیتی گینه‌ای – پرتغالی دارد و در شهر ویلا دو کونده پرتغال متولد شده است.

مهاجم ۲۹ ساله در حال‌ حاضر بازیکن آزاد محسوب می‌شود. گومز پیش از این نیز برای ریوه اوه پرتغال بازی می‌کرد و ارزش کنونی‌اش ۴۰۰ هزار یورو است. پینتو فوتبالش را از سال ۲۰۰۱ شروع و برای تیم‌های پایه ورزیم پرتغال بازی کرد، سپس به تیم اصلی راه یافت. او برای تیم‌هایی هم‌چون براگا، اولا ننسه، بیرا مار ، گالابا ، گیل ویسنته و آسترا جورجیو بازی کرد. نکته قابل توجه دوران ورزشی مهاجم گینه‌ای قرضی بازی کردن برای تیم‌های مختلف بوده است. ارزش اولیه گومز ۴۰۰ هزار یورو بود که در سال ۲۰۱۳ به دو میلیون و ۸۰ هزار یورو رسید.

مهاجم گینه‌ای – پرتغالی تاکنون ۲۸۶ بازی باشگاهی در تمام دوران ورزشی‌اش انجام داده که تنها ۴۷ گل به ثمر رسانده است. میانگین گلزنی این بازیکن ۳۸۱ ‌دقیقه برای هر گل است.

گومز در تیم زیر ۲۰ و ۲۱ سال پرتغال نیز حضور داشت و ۲۵ بازی برای این تیم‌ها انجام داد. او توانست هشت گل به ثمر برساند. این بازیکن سپس تصمیم گرفت برای تیم‌ ‌ملی گینه بازی کند.

پینتو تجربه قهرمانی نیز داشته است. او به همراه آسترا جورجینو تجربه قهرمانی داشته است. مهاجم گینه‌ای در فصل ۱۴-۲۰۱۳ قهرمان لیگ رومانی شد.