به گزارش افکارنیوز،

علیرضا اکبرپور با اشاره به پیروزی ۴ بر صفر استقلال مقابل پارس جنوبی اظهار داشت: شفر هرگاه به استفاده از بازیکنان سرعتی روی آورد تیمش هم راه افتاد و خوب و زیاد گل زد. به نظرم از وقتی محسن کریمی به آبی پوشان اضافه شد شرایط این تیم خط حمله هم خوب شد. در این بازی هم که کریمی نبود، قائدی بسیار آماده بود و هم او بود که پایه گذار این پیروزی با ارزش شد.

وی افزود: بازیکن سرعتی در هر تیمی نعمت است و این قبیل بازیکنان می توانند گره کور بسیاری از بازی‌ها را هم باز کنند. 

مهاجم سابق آبی پوشان تصریح کرد: استقلالی‌ها باید این پیروزی با ارزش را فراموش کرده و تنها به دیدار حذفی شان مقابل صنعت نفت فکر کنند و تمرکزشان را برای این بازی بگذارند. این بازی به مراتب مهمتر از بازی‌های لیگ است. چون استقلال در این مسابقات شانس قهرمانی دارد اما عملا در لیگ نمی توان شانسی برای قهرمانی این تیم قائل بود. 

اکبرپور در ادامه بیان داشت: بازی در آبادان برای هر تیمی سخت است اما برای استقلال و پرسپولیس بسیار سخت تر است. چون همه جا به این تیم حساسیت زیادی وجود دارد و این مسئله در آبادان هم صدق می‌کند. این حساسیت کار استقلال را برای این بازی سخت تر می‌کند.

پیشکسوت آبی پوشان با اشاره به محرومیت مهدی قائدی و مصدومیت محسن کریمی در دیدار نیمه نهایی جذفی بیان داشت: کار سخت استقلال در این بازی به همین دلیل سخت تر می‌شود. این دو بازیکن در هر دیداری می‌توانند تاثیر گذار باشند. اما از آنجایی که استقلال تیم بزرگی است و بازیکنان آن هم بازیکنان بزرگی هستند و حتما می‌توانند خلاء این دو بازیکن را پر کنند.

اکبرپور گفت: در این بازی باتوجه به میهمان بودن استقلال در وهله اول گل نخوردن مهم است. شفر هم می‌داند اول باید در این بازی گل نخورد و بعد از آن برای گل زدن اقدام کندد.