به گزارش افکارنیوز،
سرور جپاروف در همه روزهای گذشته پس از دیدار با صنعت نفت آبادان مشغول آماده‌سازی خود برای بازی‌های بعدی استقلال است.
 او که هنوز نتوانسته با تیم تمرین کند برای شفر این‌قدر ارزش و اعتبار دارد که حتی بدون تمرین هم در ترکیب فردای استقلال مقابل ذوب‌آهن به میدان برود. او درباره شرایط این روزهای تیمش حرف زد.
* استقلال هم که به فینال جام ‌حذفی رسید؟
خیلی از این بابت خوشحالم. این اتفاق برای من اهمیت بالایی دارد. پیش از این در تیم‌هایی که بودم توانسته‌ام جام بگیرم و خیلی دوست دارم با استقلال هم این اتفاق برایم بیفتد. چون استقلال نسبت به همه تیم‌هایی که تاکنون برای‌شان توپ زدم پرطرفدارتر است و این می‌تواند در کارنامه فوتبالم نمره قبولی مهمی باشد.
* در آبادان هم تا آستانه گلزنی رفتی؟
بله! قبل از گل پژمان منتظری نزدیک بود شوت من به گل تبدیل شود اما بخت با من یار نبود! البته همین که تیم برنده شد خیلی اتفاق خوبی بود. این صعود برای تیم ما خیلی اهمیت داشت و حالا می‌توانیم با قدرت بیشتری در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشیم.
* در این بازی مصدوم شدی؟
نه!
* دلیل تعویضت چه بود؟
من درباره تعویض شدنم از کادر فنی سؤال نمی‌کنم. یادم نمی‌آید آخرین بار چه زمانی در این باره از کادر فنی سؤال پرسیده باشم. اگر دلیل خاصی داشته باشد حتماً کادر فنی به من می‌گوید.
* اما در این یکی، دو روز تمرینات گروهی با تیم نداشتی؟
دلیلش نوع ریکاوری بود که باید انجام می‌دادم.
* چرا مثل بقیه ریکاوری نکردی؟
این به تشخیص کادر فنی برمی‌گردد. فقط می‌دانم دارم برای بازی بعد آماده می‌شوم.
* در آبادان بازی چطور بود؟
ما انتظار هر اتفاقی را داشتیم، حتی خودمان را برای بازی 120 دقیقه‌ای هم آماده کرده بودیم ولی به لطف تلاش بچه‌های تیم توانستیم در همان 90 دقیقه کار را تمام کنیم. جو خیلی سنگینی بود که من کمتر تجربه‌‌اش کرده بودم؛ با این همه مهم برد بود که در آن شرایط به دست آوردیم.
* برف تهران چطور بود؟
خیلی خوب بود و مرا به یاد تاشکند انداخت. در ازبکستان هم برف زیاد می‌‌آید ولی این یکی حسابی زیاد بود و غافلگیرمان کرد. شب که می‌خوابیدم متوجه برفی شدم که می‌آمد ولی چون شب‌ها زود می‌خوابم وقتی صبح از خواب بیدار شدم همه چیز متفاوت شده بود و رنگ سفید گرفته بود. برایم جالب بود چون زمستان پارسال هم در ایران بودم ولی خبری از این مدل برف نبود!
* بازی با ذوب‌آهن را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
فینال‌های استقلال یکی پس از دیگری از راه می‌رسند. به نظرم برای رسیدن به بالای جدول باید همه رقبای بالاتر از خودمان را شکست بدهیم. دیگر حق امتیاز از دست دادن نداریم. ذوب‌آهن هفته‌های خوبی را پشت ‌سر گذاشته و از راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا هم روحیه خوبی گرفته است، با این همه ما هم استقلال هستیم.