به گزارش افکارنیوز،

علی خسروی با اشاره به اعتراضات شدید علی کریمی علیه اشتباهات داوری اظهار داشت: بحث شخص علی کریمی نیست. مربیان زیادی از جمله کریمی و دایی و تارتار هم معترض هستند. ظاهرا هیچ گوش شنوایی در فوتبال ما وجود ندارد. آدم‌هایی که در فوتبال مدیر می‌شوند باید مقبول باشند، ولی در سیستم داوری ما این مقبولیت وجود ندارد.

وی ادامه داد: علی کریمی اسم چند نفر را می‌آورد و می‌گوید چرا فلانی و فلانی نباید در تشکیلات داوری باشند، به دنبال دلیل بگردید؛ به همین موضوع می‌رسید که من می‌گویم. مگر همه باید بله قربان گو باشند که در تشکیلات داوری قرار بگیرند. من نه تنها مخالف اظهارات کریمی نیستم بلکه موافق هم هستم.

خسروی افزود: من اصلا کاری به داور‌ها و این که اشتباه می‌کنند یا نه ندارم. من می‌گویم سیستم مدیریت داوری ما منسوخ است. من برای حرف‌هایم دلیل دارم. ما حدود سی استان فوتبالی داریم، زمانی که می‌خواهیم وارد هیئت رئیسه شویم با این استان‌ها لابی می‌کنیم. حالا چرا این استان‌ها را به ۷ بخش شمال، جنوب، شرق، غرب، مرکز و تهران تقسیم نکنیم. ما از اینها یک کمیته ۷ نفره خوب تشکیل دهیم. اینها را به گروه‌هایی در استان خودشان تقسیم کنیم. رئیس دپارتمان را هم این گروه ۷ نفره انتخاب کنند.

این داور بازنشسته گفت: در فوتبال ما بیشتر کمک داور‌ها نقش دارند تا داورها. کلی صحبت می‌کنم و اسم از کسی نمی‌آورم. خودتان قضاوت کنید. ناظر‌ها، مدرسان و مسئولان همه کمک داور هستند. کار کمیته داوران انتخاب ناظر داوری نیست. کار کمیته داوران رفتن در کلاس وغیره نیست، بلکه کارش تعیین استراتژی داوری در افقی ۱۰ ساله است. کاری که در نهایت محصول داشته باشد؛ کار علمی، کار سازندگی و ساختن.

وی به ضعف بین المللی کمیته داوران اشاره کرد و گفت: چرا داوران بین‌المللی که داریم در چمپیونز لیگ سوت نمی‌زنند. دلیلش این است که ما آدم شناخته شده در داوری نداریم که حق داور‌های ما را از جامعه داوری آسیا یا بین‌الملل بگیرد. ما هیچ عضوی در کمیته داوری AFC نداریم. زمانی حسین عسگری را داشتیم، در عوض حمایت از او، سه نفر دیگر را به عنوان کاندید معرفی کردند و همان یک جایگاه را هم از دست دادیم. وقتی ما اتحاد نداریم دیگران هم برای ما دل نمی‌سوزانند. ما باید سیستم آموزش کشور را مشخص کنیم.

خسروی در پایان گفت: آدم‌هایی که بر مسند هستند ضعیف هستند و آدم‌هایی را که رزومه جهانی و المپیکی دارند را در تشکیلات خود راه نمی‌دهند. چرا که حضور این آدم‌ها را دلیلی بر شل شدن ارکان مدیریت خود می‌دانند.