به گزارش افکارنیوز،

مهدی تاج در حاشیه مراسم تجدید بیعت جامعه ورزش با آرمان‌های امام خمینی (ره) درباره قهرمانی شب گذشته مراکش در جام ملت‌های آفریقا گفت: مراکش قهرمان آفریقاست، ایران قهرمان آسیاست و اسپانیا و پرتغال قهرمانان اروپا هستند یعنی گروه ایران در جام جهانی 2018 روسیه گروه قهرمانان استما خیلی به مسابقات جام جهانی امیدوارم. من دو روز پیش پیش آقای کی‌روش بودم و با هم صحبت می‌کردیم خیلی امیدوار بودیم از گروهمان بالا بیاییم، ما به مسابقات جام جهانی ناامیدانه نمی‌رویم و ناامیدانه هم برخورد نمی‌کنیم، می‌خواهیم قهرمانانه به جام جهانی برویم.

وی افزود: اگر از گروهمان در جام جهانی بالا بیاییم دنیا به ایران تعظیم خواهد کرد، در حال حاضر 7-8 مسابقه پیش‌بینی کردیم و برای همه آنها هم قرارداد بستیم، سعی می‌کنیم هر طور شده این بازی‌ها را برگزار کنیم. تنها مشکلی که وجود دارد مشکل نقدینگی است و امیدوارم دولت هم در این زمینه به کمک فدراسیون بیاید. 

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد انتقادات اخیر علی کریمی از او و سایر مسئولان فدراسیون گفت: صحبت‌های فوتبالی آقای کریمی را گوش کردیم اما لحنی که او داشت لحن خوبی نبود. 

تاج به انتقاد از عملکرد برخی از افراد در موضوع مناقشه ایران و عربستان پرداخت و یادآور شد: در بعضی جاها می‌بینم که تحلیل‌های غیرمنصفانه می‌کنند، من از این تحلیل‌های غیرمنصفانه نگرانم، روزی که ما قطر را به عنوان میزبان معرفی کردیم آنها به ما جوابی ندادند، سپس مجبور شدیم نامه بزنیم که آنها به ما جوابی ندادند و AFC هم بازی‌های ما را به عمان برد. یک روز بعد از این اتفاقات رای قطر برگشت و به AFC نامه زد که ما می‌توانیم از بازی‌های ایران برابر نمایندگان عربستان میزبانی کنیم. 

وی همچنین از دیدارش با اینفانتینیو رئیس فیفا خبر داد و گفت: قرار است فردا راهی مقر فیفا شوم و یک وقتی هم از اینفانتینیو گرفتم تا شرح واقعه را از اول تا آخر برای او بگویم. مشکلی که وجود دارد این است که AFC مسیر خطرناکی را می‌رود و حتما باید این رویه‌اش را تغییر دهد. متاسفانه AFC جانبدارانه رفتار می‌کند که این خوب نیست، از سال 2016 که به خاطر موضوع سفارت عربستان ما را به خاطر مسائل سیاسی محروم کردند هنوز رای نشکسته است، اینکه AFC در موضوع قطر و عربستان به نفع قطر رای داد مثبت بود و ما ارزیابی خوبی از این موضوع داریم اما برای احقاق حقمان همه تلاشمان را انجام خواهیم داد.