به گزارش افکارنیوز،

عبدالعلی چنگیز در مورد شکست تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: وقتی دو تیم بالانشین جدول به مصاف همدیگر می‌روند، نتیجه غیر قابل پیش‌بینی است. استقلال و ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر هم از نظر تاکتیکی و هم از لحاظ قدرت بدنی بسیار خوب عمل کردند و همین موضوع، بازی را جذاب‌تر کرد.

وی ادامه داد: ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم خیلی خوب عمل کرده و موفق شد در آخرین ثانیه‌ها، استقلال را هم در اصفهان شکست دهد. روند رو به رشد ذوب‌آهن نشان می‌دهد، سرمربی این تیم نقاط ضعف و قوت تیمش را شناسایی و برطرف کرده است. ذوب‌آهن در دقیقه‌ای هم گل زد که دیگر امکان جبران از سوی استقلال وجود نداشت.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به تأثیر وینفرد شفر بر آبی‌پوشان پایتخت تصریح کرد: استقلال در ابتدای فصل نامتعادل بود و با شفر، رویه جدیدی را در پیش گرفت. در ضمن باید توجه داشته باشیم خیلی سخت است تیمی که روی دور باخت افتاده، به روند پیروزی برگردد. برعکس این موضوع هم صادق است. به طور مثال رئال مادرید در بازی‌هایی که باید پیروز می‌شده، شکست خورده و بارسلونا در دیدارهایی که باید شکست می‌خورده، 3 امتیاز گرفته است.

چنگیز درباره اینکه به نظر می‌رسد هر دروازه‌بانی گل بخورد، در بازی بعدی استقلال نیمکت‌نشین می‌شود، گفت: بعید می‌دانم این‌طور باشد. اگر شفر چنین ایده‌ای دارد، یک تفکر جدید آورده که خوب نیست. می‌توان با دیگر بازیکنان چنین رفتاری داشت اما بحث دروازه‌بان متفاوت است. ما هیچ نمونه مشابهی را در فوتبال روز جهان نمی‌توانیم پیدا کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ضمنا فوتبال ایران کاملا متفاوت است. وقتی سید مهدی رحمتی روی نیمکت می‌نشیند، به راحتی این موضوع را برنمی‌تابد. سید حسین حسینی هم در چند بازی واقعا معجزه کرد اما او نیز در دو بازی نیمکت‌نشین شد. به هر حال این کار روان دروازه‌بان‌ها را به هم می‌ریزد و شیوه جالبی نیست.