به گزارش افکارنیوز،

رییس کمیته تعیین وضعیت می‌گوید چندین جلسه با مدیران و وکیل جدید نفت برگزار کرده و قرار شده از پرونده‌های این باشگاه دفاع کنند.

روزبه وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، درباره پرداخت حدود ۸۱۰ میلیون تومان از سوی باشگاه نفت به علی دایی و پیگیری مدیران جدید این باشگاه گفت: واقعیت این است که تاکنون دو، سه جلسه با مدیران جدید نفت برگزار کردیم اما درباره پرونده دفاعی نداشتند. جلسه‌ای هم با وکیل جدید باشگاه نفت برگزار کردیم و قرار شد از این از پرونده‌های این باشگاه با ارائه سند دفاع کنند.

او ادامه داد: مدیران نفت تاکنون خواستار تجدید نظر در رای علی دایی نشدند اما هنوز چند روز دیگر باقی مانده است.

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال همچنین درباره صدور رای پرونده مجتبی جباری و باشگاه استقلال گفت: واقعیت این است که پرونده جباری محرمانه و پیچیده است. شرایطی در این قرارداد پیش بینی شده که با رفتن سرمربی قبلی استقلال، شرایط را پیچیده‌تر کرده است. ما در این مدت مشغول سوال و جواب از طرفین پرونده بودیم و پاسخ دو طرف را منتقل می‌کردیم. این پرونده آخرین مراحل خود را طی می‌کند و به زودی رای صادر خواهد شد.

وثوق احمدی با بیان این که روزانه پرونده‌های مختلفی به این کمیته ارجاع می‌شود گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰۰ پرونده در دست بررسی داریم. در سال‌های قبل کمیته‌ها و بخش‌های مختلف پرونده‌ها را بررسی می‌کردند اما الان همه پرونده‌ها به کمیته تعیین وضعیت ارجاع می‌شود.

او درباره جذب دو بازیکن خارجی از سوی باشگاه استقلال گفت: استقلال چندین پرونده خارجی دارد که همه آنها را تعیین تکلیف کرده و وضعتیشان مشخص است. با توجه به همین وضعیت به این تیم اجازه جذب بازیکن خارجی داده شده است.

رییس کمیته تعیین وضعیت درباره پرونده ایگور پراهیچ با باشگاه نفت و پدیده گفت: اطلاعی از این پرونده ندارم اما وکیل باشگاه نفت گفت که با پراهیچ به توافق رسیدند و قرار شده او به ایران بیاید و یک توافق نامه بین دو طرف امضا شود. درباره پرونده پراهیچ و پدیده اطلاعی ندارم.