به گزارش افکارنیوز،
برای سومین بار در این فصل موفق به حضور در تیم منتخب هفته لیگ ستارگان شد تا یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان السد لقب بگیرد.

مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع ملی‌پوش ایرانی به عنوان یکی از ستون‌های تدافعی رؤسای دوحه (لقب السد) مورد توجه سایت QSL ONLINE قرار گرفت و مصاحبه‌ای اختصاصی در آستانه بازی حساس این تیم با الریان در ال‌کلاسیکوی قطر انجام داد.

*از ورود به فوتبال قطر شروع کنیم؟

بازیکن تیانجین‌تدا در چین بودم که متوجه پیشنهاد السد شدم. در آن روزها حسین عموته، سرمربی وقت السد یکی از بازی‌های من در تیم ملی ایران برابر ترکمنستان را از نزدیک تماشا کرده بود که در آن بازی اتفاقاً گل هم زدم. البته زمانی که به السد آمدم عموته سرمربی نبود و اوسوالدو فریرا هدایت تیم را برعهده داشت.

*خیلی زود با تیم وفق پیدا کردی؟

در زمستان به تیم اضافه شدم و فرصت چندانی نداشتم تا با جو فوتبال قطر آشنا شوم اما تمام اعضای تیم به من کمک کردند با احترام متقابل توانستم خودم را جا بیندازم. خوشحالم که در این مجموعه حضور دارم، جایی که همه به هم احترام می‌گذارند و کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را ارائه بدهی.

*عملکرد این فصل السد را چطور می‌بینی؟

ما هر بازی نسبت به بازی قبلی پیشرفت بهتری داریم. با توجه به تعداد زیاد ملی‌پوش کمی با مشکل روبه‌رو بودیم که به همه آنها غلبه کردیم و الان هم با ایستادن در جایگاه دوم تنها دو امتیاز با صدرنشین فاصله داریم.

*خوردن تنها 16 گل از رقبا نشان می‌دهد که در ساختار تدافعی السد با قدرت خوبی برخوردار است؟

این نتیجه یک تلاش دسته‌جمعی در تیم ماست و تنها به یک یا دو بازیکن برنمی‌گردد. ما برای به دست‌آوردن افتخارات نیاز داریم که در تمامی پست‌ها بهترین عملکرد را داشته باشیم که خوشحالم در ساختار تدافعی مقابل القطر هم نشان دادیم توانمند هستیم گرچه هنوز هم اعتقاد دارم می‌توانیم بهبود پیدا کنیم.

*کارکردن با فریرا پرتغالی را چطور می‌بینی؟

او یک مربی بسیار باتجربه است که برای ما هم معلم است هم یک پدر مهربان. استعدادهای جوان ما باید خوشحال باشند که زیر نظر این مربی در حال رشد هستند چون فریرا یک دانشگاه فوتبالی بزرگ است. زیر نظر او من پیشرفت بیشتری کردم گرچه باید اعتراف کنم که کارلوس کی‌روش مربی ما در تیم ملی ایران من را به مدافع بهتری تبدیل کرده است.

*فردا شب باید در قطرکلاسیکو به میدان بروی؟

هم السد هم الریان در حال حاضر جزو مدعیان اصلی قهرمانی محسوب می‌شوند از همین‌رو دیگر نیازی نیست که بخواهم راجع به حساسیت‌های حاکم بر این بازی صحبت کنم چون همه در جریان آن هستند. یک بازی غیرقابل پیش‌بینی مقابل دو تیم پرطرفدار که برنده شدن در آن اهمیتی برابر با قهرمانی دارد به همین خاطر امیدوارم طرفداران از دیدن آن لذت ببرند.

*برای قطرکلاسیکو آماده هستید؟

ما در این چند روز به سختی تلاش کردیم تا در اوج آمادگی وارد این بازی شویم چون یک فینال بزرگ برای ما قلمداد می‌شود. هم تمرکز کافی داریم هم انگیزه لازم تا الریان را ببریم از همین‌رو اعتقاد دارم اگر اشتباهات کمتری مرتکب شویم، برنده این بازی خواهیم بود. در بازی رفت بازنده این بازی بزرگ شدیم اما الان تمام مهره‌های خود برخلاف بازی رفت را در اختیار داریم؛ نفراتی مثل بوحمرون، بغداد بونجاح و ابراهیم ماجد که قدرت تیم ما را بالا خواهند برد.

*از کدام بازیکن الریان بیشتر می‌ترسی؟

من برای همه ستاره‌های الریان احترام ویژه‌ای قائل هستم چون بازیکنان بزرگی هستند. تیمی متحد زیر نظر یک مربی بزرگ به نام لادروپ که تحت هر شرایطی رقابت با آنها دشوار خواهد بود.