به گزارش افکارنیوز،

لیگ قهرمانان آسیا از روز دوشنبه رسما برای نمایندگان ایران آغاز می شود و چهار نماینده ایران باید به مصاف حریفان خود بروند.

در این میان دو باشگاه ذوب آهن اصفهان و تراکتورسازی تبریز که روز دوشنبه اولین دیدار خود را برگزار می کنند، هیچ محرومی ندارند و می توانند از تمامی بازیکنان و اعضای کادرفنی خود استفاده کنند.

حامد مومنی کارشناس بین الملل فدراسیون فوتبال، با اعلام این خبرگفت: پرسپولیس و استقلال اما دو نماینده ایران که روز سه شنبه به میدان می روند دو محروم دارند. بر اساس استعلامی که از فدراسیون فوتبال آسیا گرفتیم، ایگور پانادیچ مربی تیم فوتبال پرسپولیس و فرشید اسماعیلی بازیکن تیم فوتبال استقلال که در دیدار رفت فصل گذشته با العین با کارت قرمز مستقیم داور جریمه شد، از اولین دیدارهای تیم خود محروم هستند.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که هر باشگاه مسئولیت دارد تا محرومیت اعضای تیم خود را ثبت کند، گفت: بر اساس ماده 67.1.3 از آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال آسیا، مسئولیت ثبت کارت های زرد و قرمز و محرومیت های بازیکنان و اعضای کادرفنی به عهده تیم های شرکت کننده می باشد. فدراسیون فوتبال وظیفه ای در این ارتباط ندارد اما در مرحله اول مسابقات از AFC برای مشخص شدن وضعیت باشگاه ها استعلام گرفتیم تا مشکلی برای تیم ها ایجاد نشود.