علی پروین در گفتوگو با فارس، در مورد برنامه ۹۰، بحث دلالی در فوتبال، وضعیت پرسپولیس و انتخابات فدراسیون فوتبال صحبت کرد.

آقای پروین از وضعیت پرسپولیس چه خبر؟

خوشبختانه با حضور آقای دنیزلی وضعیت خوب است. امیدواریم با حضور ایشان تیم بتواند در فصل دوم موفق شود و گذشته را جبران کند و یک جای در خور شأن پرسپولیس برای این تیم به ارمغان بیاورد. البته دنیزلی تازه آمده و باید به او فرصت داد.

شما ناراحت نیستید که دنیزلی آمده است؟

چرا باید ناراحت باشم؟ ما با هیچ‌کس مشکلی نداریم و ته قلبمان دوست داریم پرسپولیس و هوادارانش شاد باشند. دنیزلی هم به این فوتبال آشنا و کارش را بلد است.

برنامه شب گذشته ۹۰ را دیدید؟

بله، به نظر من باید این راه را ادامه دهیم تا به فوتبالمان کمک و دست برخی‌ها از این فوتبال قطع شود. برنامه خوبی بود اما باید ادامه داشته باشد. با یک شب و یک روز این موضوع درست نمی‌شود.

اما شما هم در این برنامه متهم بودید به خاطر رفاقت با برخی افراد که کنار شما هستند مثل مهدی عرب.

اول آب پاکی را روی دست همه بریزم. قصد جواب دادن به کسی را ندارم اما افتخار می‌کنم امثال مهدی عرب که زحمت‌کش هستند در این مملکت کنار من حضور دارند. چون آنها قلبشان صاف است.

به چه استنادی این حرف‌ها را می‌زنید؟

ببینید، رفیق‌های من مثل مهدی عرب با یک موتورسیکلت گازی کار خود را شروع کردند الان هم هرکدام از آنها در این مملکت دستشان به دهنشان می‌رسد. همین دوستان من الان تعمیرگاه هزار متری دارند. روزی ۲۰ تا ماشین را درست و جابجا می‌کنند. ۷ صبح از خونه بیرون می‌روند و یک نصف شب به خونه می‌آیند یعنی نون بازوی خود را می‌خورند و پول حلال برای زن و بچه خود می‌برند. دوستان من مثل مهدی عرب که اسمشان در برنامه ۹۰ اعلام شد با تمام مربیان و بازیکنان رابطه دارند چون دلشان و حسابشان پاک است.

اما گفته می‌شود قرار بود همین فرد به نیروی زمینی ۲۵۰ میلیون تومان رشوه بدهد تا استیل‌آذین برنده شود.

چطور می‌شود که مهدی عرب بخواهد ۲۵۰ میلیون تومان به تیمی بدهد تا استیل‌آذین برنده شود. کسی که با دردسر دستش به دهانش می‌رسد اصلا جور در می‌آید این حرف‌ها را برایش در بیاوریم.

پس این را هم قبول ندارید که می‌خواستند از طرف شما به تیم گل‌گهر پاداش بدهند؟

مگر بد است؟ به یک تیم گفته‌اند که ۵۰ میلیون به تو می‌دهیم حریفت را شکست بده، بد است که به یک تیم انگیزه داده؟ این وسط به نفع تیمی که ما در آن بودیم نیز بوده اما جرم نکرده است.

اما احمدی سرمربی پیشین نیروی زمینی این حرف‌ها را زده…

گفتم جواب کسی را نمی‌دهم اما احمدی مرتب می‌گوید ما فلان می‌کردیم و اینطور و آن طور، خب آقای احمدی بازی می‌کردی و بازی را می‌بردی. ما دنبال این مسائل نیستیم.

پس ماجرای تغییر مکان بازی با نیروی زمینی در زمانی که در استیل‌آذین بودید چه بود؟

در زمانی که در استیل آذین بودیم درخواستی را به سازمان لیگ نوشتیم و در آن اعلام کردیم چون زمین نیروی زمینی کوچک است و شرایط لازم را ندارد بازی به دستگردی برود که به ما گفتند ۱۵ میلیون باید بدهیم و ما هم این کار را کردیم. حالا نمی‌دانم چه حرفی است که برخی‌ها در این مورد می‌زنند. ما کار خودمان را بلد هستیم.

اما صحبت‌های هدایتی…

هدایتی درست می‌گوید اما آقای هدایتی، تیم شما سال اول بالا نیامد بعد با دست‌نشان به لیگ برتر صعود کرد. بعد خود شما پیش خشایار محسنی و مهاجرانی رفتید. من به آقای مهاجرانی ارادت خاصی دارم و وقتی که او را می‌بینیم پاهایم را جفت می‌کنم و افتخار می‌کنم که شاگرد مهاجرانی بودم اما وقتی که محسنی را به شما معرفی کردند چرا شما زود با او دوست شدید. پس شما هم کوتاهی کردید آن موقع من گله‌هایی داشتم اما باز هم می‌گویم حق با هدایتی است.

چرا این حرف‌ها الان بر سر زبان‌ها افتاده؟

نمی‌دانم، بعد از ۳ سال چرا این حرف‌ها را می‌زنند. البته من هم مقصرم نه از لحاظ پول، از لحاظ های دیگر ما باید این موضوع را پیگیری می‌کردیم. ما هر چه هستیم روراستیم و با پشت پرده کاری نداریم. اگر با ۴ نفر می‌نشینیم جلوی همه این کار را می‌کنیم که بعد نگویند پروین پشت پرده با این نشست و با آن نشست. حالا هر کس می‌خواهد بیاید عکس بگیرد یا نگیرد ما ترسی از کسی نداریم.

این‌گونه برنامه‌ها باید ادامه پیدا کند؟

عادل باید این موضوع را ادامه دهد اما یک موضوع را باید خیلی رعایت کند. آقا اسم بیاورید. اسم کسانی که خلاف کرده‌اند را بیاورید مثلا اسم آرش فرزین آوردید که او هم از خودش دفاع کرد. عادل اسم‌ها را هم بیاورد چرا نمی‌گوئید. ما خدا خدا می‌کنیم فوتبالمان به طرفی برود که به موفقیت برسد نه به بیراهه. کسانی که با پروین هستند نون بازوی خود را می‌خورند و تلاش کرده‌اند که به یک جایی رسیده‌اند ما به همه رفقای خود افتخار می‌کنیم.

بگذریم. انتخابات فدراسیون فوتبال را چگونه می‌بینید؟

شنیدم از ۱۷ تا ۲۲ اسفند قرار است ثبت نام انجام شود. ما باید بدانیم که تیم ملی متعلق به فدراسیون است. فقط باید کاری کنیم که به تیم ملی ما و فوتبال ما ضربه نخورد. انشاءالله هر کس لیاقت داشته باشد بر کرسی فدراسیون بنشیند. فقط امیدوارم جاروجنجال نشود که پای فیفا وسط کشیده و برای فوتبال ما جنجال درست شود. حالا داریم نتیجه میگیریم و انشاءالله به جام جهانی برویم پس نباید دنبال حاشیه باشیم.