به گزارش افکارنیوز،

سید فرید موسوی سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اتهام‌زنی‌ها و فسادهای افشا شده اخیر در حوزه فوتبال، گفت: مبارزه با فساد با شعار رفع نشده و باید با آن برخورد جدی شود.

وی ادامه داد: این برخورد جدی باید از سوی دستگاه‌های مسئول و نظارتی انجام شود، زیرا باید دستگاهی برای بررسی و تأئید صحت یا دروغ این تهمت‌ها ورود جدی انجام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه اگر سازمان بازرسی، دادستانی کشور و ... به این تهمت‌ها ورود جدی نکند، هر شخصی هرکاری بخواهد انجام خواهد داد، افزود: در صورت برخورد جدی مردم اعتماد خود را به دستگاه‌های نظارتی از دست نداده و مطمئن می‌شوند که مسئولان با هر نوع فسادی و با هر شخصیتی برخورد می‌کنند.

موسوی تأکید کرد: اکنون جوانان ما علی‌رغم وجود تمامی مشکلات اقتصادی در کشور علاقه‌مند به حوزه ورزش و فوتبال بوده و همیشه حمایت خود را از آن اعلام کرده‌اند، اما اگر با چنین اخبارهایی درباره فساد در فوتبال برخورد نشود، مطمئنا بر روی آنها تأثیر منفی خواهد داشت.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به ورود نمایندگان به تحقیق و تفحص از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم گفت: بعد از اتمام بررسی بودجه  97 در صحن علنی، انجام تحقیق و تفحص از این دو باشگاه را در مجلس به رأی خواهیم گذاشت و مطمئنا نمایندگان هم با انجام آن موافق خواهند بود.

وی همچنین در واکنش به اظهارات برخی مسئولان فوتبالی درباره اینکه اگر این تحقیقات انجام شود دروغ آنها درباره خصوصی بودن این دو باشگاه لو خواهد رفت،  اظهار کرد: این دوستان به جای آنکه نگران لو رفتن دروغ خود باشند، به نهادهای مربوطه نقش و جایگاه مجلس را در ایران تبیین کنند، خوشبختانه مردم و به تبع آن مجلس از جایگاه ویژه‌ای در کشورمان برخوردار است.

موسوی ادامه داد: همیشه حتی در مورد فدراسیون‌های بین‌المللی جهانی هم وجود فساد از طریق نهادهای بیرونی بررسی، کشف و ورود شده است.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس گفت: مجلس دهم تنها تحقیقات در حوزه فوتبال را در یک دایره تحقیقاتی کوچک از پرسپولیس و استقلال آغاز کرده و امیدواریم هرچه سریعتر این تحقیقات آغاز شود.