به گزارش افکارنیوز،

حمید استیلی در حاشیه مرحله نیمه نهایی تور جهانی والیبال ساحلی که در جزیره کیش در حال برگزاری است، اظهار داشت: از آنجایی که به ورزش‌های ساحلی علاقه دارم و البته عضوی از شورای ورزشی جزیره کیش هستم، تصمیم گرفتم امروز مسابقات را از نزدیک تماشا کنم.

وی ادامه داد: به اعتقاد من این مسابقات در سطح خوبی برگزار شد و جزیره کیش توانست میزبانی خوبی از این مسابقات داشته باشد. فدراسیون نیز تلاشش را کرده است که این دوره مانند ادوار قبل کامل و به دور از هر عیبی برگزار شود تا جایی که من در جریان هستم ناظران بین المللی این رقابت‌ها نیز از میزبانی ایران رضایت دارند.

ستاره اسبق فوتبال ایران درباره حذف تیم‌های ایرانی از مسابقات تور جهانی گفت: از آنجایی که والیبال سالنی ایران این سال‌ها پیشرفت خوبی داشته است، توقع می‌رود که والیبال ساحلی نیز مسیر موفقیت را هر چه زودتر طی کند. با این حال تصور من این است که رشد ساحلی نیز مانند والیبال ساحلی بیش از هر چیز نیاز به برنامه ریزی و هدف مندی است. این 2 عامل بدون شک در هر رشته ورزشی نتیجه بخش است.

استیلی در ادامه خاطر نشان کرد: والیبال ساحلی در ایران جای پیشرفت زیادی دارد زیرا هم در شمال ایران و هم در جنوب فضای سخت افزاری مورد نیاز فراهم است و ساحل‌های گسترده‌ای در اختیار است و می‌تواند بستری خوب برای رشد و پیشرفت این رشته در ایران شود.

وی افزود: حضور تیم‌های بین المللی و معتبر جهان به منزله یک کلاس آموزشی برای ساحلی‌بازان ایران است و در قطعا اخذ چنین میزبانی‌هایی شرایط خوبی را برای والیبال ساحلی ایران ایجاد می‌کند تا بتوانند با سبک روز این رشته همراه شوند.