به گزارش افکارنیوز،

علی صانعی سرمربی المپیک فوتسال ایران گفت: در بین بازیکنان زیادی که برای تیم ملی المپیک فوتسال ایران انتخاب شده بودند لیستی بیست نفری از آنها به دست آمده است که بهترین این بازیکنان برای لیست نهایی تیم ملی در زمان بازی های دوستانه انتخاب خواهد شد.

او افزود : این بازیکنان، اولین حضورشان را در بازی های دوستانه تجربه خواهند کرد و بازیکنان حاضر شرایط خوبی در تمرین ها داشته اند و اگر این بازیکنان شرایط بهتری نسبت به تمرین در بازی های دوستانه داشته باشند در لیست نهایی قرار خواهند گرفت.

در ادامه صانعی درباره بازی دوستانه با تیم ملی اوکراین گفت: ما شناختی از تیم ملی اوکراین نداریم زیرا این تیم هم همانند تیم المپیک فوتسال کشورمان بعد از 4سال به طور کلی تغییر کرده اند.

همچنین او در رابطه با آنکه آیا می توانند در بین برترین های جهان قرار بگیرد، اظهار کرد: بازیکنان تیم ملی المپیک ما هنوز تجربه ای ندارند و همچنین ما نیاز به بازی های دوستانه بسیاری با تیم های مطرح جهان داریم تا این تیم آمادگی خود را کسب کند و باید گفت که در ادامه بازی های دوستانه پس از بازی با تیم اوکراین، دو بازی با تیم ملی تایلند در صورت تایید انجام خواهد شد.

علی صانعی در پاسخ به اینکه چرا بازی های ملی و دوستانه با تیم های خارجی به علت بیشتر بودن طرفدار در سایر استان ها برگزار نمی شود گفت: هیئت فوتسال استان ها باید شرایط تیم ملی را قبول کند و درخواست انجام بازی در آن شهر را بدهد. ما به هیچ هیئت فوتسال استانی نباید درخواست دهیم.

سرمربی فوتسال المپیک در پایان گفت: تیم های ملی سایر کشور ها رابه راحتی به ترهان سفر می کنند و همچنین در خواست ما در تهران برای زمین بازی با راحتی بیشتری صورت می پذیرد با این حال اگر استانی میزبانی تیم ملی را قبول و شرایط را فراهم کند ما با کمال میل به سوی آن شهر میزبان می رویم.