به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری دیدار با فولاد خوزستان، درباره این دیدار صحبت های مختلفی انجام داد. مشروح نشست خبری او در ادامه می آید.

روحیه تیمی بی نظیری داریم

من چه می توانم بگویم جز یک تعریف بزرگ از استقلال؟ شما دیدید که دو بازی سخت در لیگ قهرمانان داشتیم. به قطر و عمان رفتیم و امروز 90 دقیقه جنگیدیم و موفق شدیم تمام کارهایی که در جلسات فنی انجام داده بودیم را در زمین پیاده کنیم. روحیه بالای تیمی ما بی نظیر و فوق العاده است. تمام بازیکنان ما و بازیکنان تعویضی ما شخصیت بسیار بالایی دارند. در رابطه با ابراهیمی باید بگویم که غافلگیر نشدم. او عملکرد خوبی در بازی های قبلی داشت؛ ابراهیمی فرمانده تیم ما است و به کی روش بابت چنین بازیکنی تبریک می گویم.

کارت حسینی سختگیرانه بود

برخی از بازیکنان که دو کارته بودند را در ترکیب قرار ندادم. مجید حسینی و فرشید اسماعیلی در این دیدار در ترکیب نبودند. کارتی که دروازه بان ما گرفت را همه دیدید و فکر می کنم که تصمیم سختگیرانه ای داور انجام داد. همه می دانستند که او دو کارته است و به این ترتیب او بازی بعدی را از دست داد ولی خب چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ آرمین سهرابیان ابتدا در سمت چپ دفاع بازی کرد و سپس جانشین پادوانی در مرکز دفاع شد و از عملکرد و اعتماد به نفس او بسیار خوشحال هستم.

تیام هنوز آماده نیست

من خیلی وقت است که می گویم باید فوتبال بازی کنیم و توپ را به حرکت در بیاوریم و بازی یک ضرب و دو ضرب بازی کنیم. گل اول و دوم و چهارم بسیار خوب بود و بازیکنان کار خود را بسیار خوب انجام دادند. شما در لیگ قهرمانان نمی توانید فقط با توپ بلند موفق باشید. تیام هنوز صد در صد اماده نیست و نزدیک به 70 درصد آماده شده است. او بازیکنی است که غریزه فوتبال دارد و می تواند به خوبی بازی خوانی کند و توپ را نگه دارد. همه چیزی که یک مهاجم لازم دارد را تیام دارد.

 

فعلا به استراحت نیاز داریم

فردا باید ریکاوری کنیم و تیم ما به استراحت نیاز دارد.  بعد از بازی با پرسپولیس ما دو بازی مهم با العین داریم. باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می دهد اما فعلا استراحت می کنیم. باید ببینیم نورافکن چه شرایطی دارد و حضور او هنوز مشخص نیست. برای هواداران یک بازی بسیار خوب بود. خیلی خوشحالم که نسبت به بازی قبلی، بهتر از فرصت ها استفاده کنیم و بیشتر گلزنی کنیم. حالا باید یک مقدار استراحت کنیم و به شرایط طبیعی باز گردیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می دهد. فقط یک بازیکن به تیم ما اضافه شده و در این مسابقه خیلی خوب عمل کرد و بسیار خوشحال هستم.

پادوانی یک شخصیت مهم است

امیدوارم پادوانی هر چه زودتر به جمع ما بازگردد و امیدوارم مشکلی برای او پیش نیامده باشد. نه فقط یک بازیکن، بلکه یک شخصیت بسیار مهم برای ما است. او با بازیکن های جوان صحبت می کند و برای او بهترین آرزوها را دارم.

منتظر مشخص شدن وضعیت بازیکنان هستیم

شما دیدید که با وجود باران ما روی زمین بازی کردیم و این کار را انجام دادیم. الان پرسپولیس در ذهن من نیست و بعد از این بازی درباره پرسپولیس فکر می کنم. همینطور بازی با العین برای ما خیلی مهم است. باید ببینیم فردا و پس فردا چه اتفاقی می افتد و کدام بازیکن به جمع ما اضافه می شود اما امروز صحبتی نمی کنم.

باید بهتر در ضد حمله پاس می دادیم

ما در نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم اما پادوانی را از دست دادیم.  دیدید که خیلی وقت ها توپ بلند بازیکنان حریف می آمد. روزبه مصدومیت جزئی داشت و آرمین کار خود را به شکل خوبی انجام داد. در نیمه دوم باید بیشتر ضد حمله می زدیم. خیلی پاس های خوبی می دادیم اما پاس آخر آن چیزی که می خواستیم نشد.