به گزارش افکارنیوز،

حسن روشن در خصوص ارزیابی‌اش از دربی ۸۶ و روند دو تیم طی هفته‌های اخیر صحبت‌های زیر را انجام داد.

بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

به نظرم باید بازی زیبا و خوبی از آب در بیاید.

دلیل شما چیست؟

اول از همه مربیان دو تیم خیالشان از بابت فصل آینده راحت است و می‌دانند که سرمربی می‌مانند. چه این بازی را ببرند و چه ببازند. من نگران یک چیز هستم که چون قرار است رئیس فیفا به تهران بیاید و بازی را ببیند طبیعتاً اگر خدای ناکرده هواداران یکی از دو تیم احساسی شوند و به خاطر اینکه مثلاً تیمشان گلی دریافت کرده نارنجک پرتاب کنند یا صندلی بیاندازند آنوقت همه چیز به ضرر ما می‌شود. خداکند تماشاگران در آن بازی واقعاً احساساتی نشوند که برای فوتبال ما خیلی بد است.

از نظر فنی تحلیل‌تان چیست؟

هر دو تیم شرایط یکسانی دارند و اعتقادم بر این است که آمادگی دو تیم در یک سطح است اما پرسپولیسی‌ها کمی اشباع هستند چون آنها تقریباً قهرمانیشان مسجل است و ممکن است این موضوع روی عملکرد این تیم تأثیر بگذارد.

 شما نقطه قوت پرسپولیس را در کدام خط می‌بینید؟

نقطه قوت پرسپولیس مهاجمانش بودند که البته استقلال هم با جذب بازیکن خارجی (تیام) شرایطش را کاملاً تغییر داد به خصوص که این بازیکن در ۲ بازی گذشته گل هم زده است.

تأثیرگذار ترین بازیکنان دو تیم را کدام بازیکنان می‌دانید؟

رحمتی و بیرانوند. این دو نفر کاملاً در روند بازی تأثیرگذار هستند البته تجربه رحمتی بیشتر است. این را هم بگویم که نبود حسینی به نفع استقلال شده است.

چطور؟

چون این بازی، بازی تجربه‌هاست و شرایط دو تیم به گونه‌ای است که بازیکنان باتجربه تأثیرمستقیم روی نتیجه بازی دارند.ضمن اینکه حسینی در بازی رفت بازی کرد و اتفاقی نیفتاد.

کُری‌های طرفداران دوتیم طی روزهای اخیر به خاطر شرایط استقلال و پرسپولیس جالب شده و البته می‌بینیم که روز گذشته مدیران دو باشگاه هم کُری‌هایی برای هم خوانده‌اند. به طور مثال افشین پیروانی مدعی شده که پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران است و از استقلال انتظار می‌رفت با این همه هزینه نتایج بهتری بگیرد. شما اینگونه کُری‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

من قبول دارم که پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران است ولی استقلالی‌ها نسبت به گذشته زیادتر شده‌اند. مثلاً اگر ۳۰ سال پیش طرفداران پرسپولیس ۶۰ به ۳۰ بودند (۱۰ درصد عموم مردم هستند که طرفدار فوتبال نیستند) الان پرسپولیسی‌ها مثلاً ۵۲ به ۴۸ هستند و اگر مثلاً ۱۰ سال جلوتر برویم قطعاً طرفداران دو تیم به گونه‌ای مساوی می‌شوند اما در مورد صحبت افشین پیروانی هم بگویم که او پسر خوبی است ولی بداند که اول از همه باشگاه مهم است بعد تیم. او باید اول قدمت دو تیم را ببیند، فکر می‌کنم او 2 ستاره استقلال را ندیده است. اگر پیروانی این حرف را زده قطعاً خواسته به تماشاگران این تیم روحیه بدهد. پیروانی خوب می‌داند استقلال ۲ بار قهرمان آسیا شده ۲ ستاره سنگین روی سینه‌اش چسبیده است ضمن آنکه پرسپولیس مثل گروهبانی است که حالا تبدیل به استوار شده و یک ستاره گرفته است. برای فیفا وضعیت استقلال به مراتب بالاتر از پرسپولیس است. اتفاقاً من خیلی خوشحال هستم که پرسپولیس در این یکی دو سال توانسته قهرمان شود و خودش را مدعی معرفی کرده است. استقلال در یک دهه اخیر شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس داشته و به مراتب عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است. من روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کردم که افتخار می‌کنم در آن باخت ۶ تایی‌ها حضور داشتم چون ۱۶ سالم بود ولی همه افتخارم به خاطر این است که وقتی ما آن شکست را خوردیم مدیرعامل باشگاه ما فردای باخت یک تاج گل بزرگ به باشگاه پرسپولیس فرستاد، از هم سن و سال‌های من که بپرسید همه این موضوع را تائید می‌کنند، فوتبال یعنی این و قشنگی‌اش همیشه در ذهن‌ها باقی می‌ماند.