به گزارش افکارنیوز،

نیما نکیسا درباره دربی شماره 86 پایتخت عنوان کرد: در آستانه دربی استقلال تیم خوبی است که بازی های گذشته اش را با اقتدار توانسته با برد به پایان برساند. پرسپولیس هم با برنامه بازی می کند و از خط هافبک و فوروارد بسیار خوبی برخوردار است. از سوی دیگر دو تیم دروازه بان های خوبی دارند که قابل اعتماد هستند. به نظرم هر تیمی در دربی جنگ وسط زمین را از آن خود کند می تواند ضربه بیشتری بزند و موفق تر باشد.

وی ادامه داد: پرسپولیس مقابل السد قطر نمایش چندان خوبی نداشت و در سوی دیگر استقلال مقابل الهلال توانست یک برد افتخار آمیز به دست آورد. من پرسپولیسی هستم و دوست دارم تیمم در بازی روز پنجشنبه برنده شود اما یاد گرفتم همیشه به هواداران استقلال احترام بگذارم. از این رو پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان هم انتظارات را برآورده نکرد. با همه این مسائل احساس می کنم دربی با تساوی پرگل تمام می شود.

دروازه بان سابق پرسپولیس درباره انتقادهایی که به علیرضا بیرانوند بعد از بازی با السد قطر شد، تاکید کرد: ما باید ببینیم چه کسی انتقاد کرده است؟ آیا آن آدمی که انتقاد کرده خودش گل بد نخورده است؟ آیا اصلا پست اصلی اش دروازه بان است؟ آیا تابه حال یک شوت با سرعت 110 کیلومتر به سمتش آمده است؟ انتقاد کردن که کاری ندارد. من می توانم از بزرگ ترین آدم دنیا هم انتقاد کنم اماباید خودمان را جای فرد بگذاریم و بعد قضاوت کنیم. اگر بیرانوند مقابل استقلال خوزستان هم بازی نکرد، قطعا به این دلیل بود که استراحت کند و برانکو انگار می خواست او را برای دربی نگه دارد. من اعتقاد دارم خداوند بضاعت هایی را درون این پسر قرار داده که فقط مربی او باید کمی روی جسارت خروج و تایمینگ دریافت توپ روی هوا با او کار کند.

نکیسا درباره وضعیت سیدمهدی رحمتی هم گفت: مهدی رحمتی بادوام ترین دروازه بان ایران است که توانسته بیش از 10، 12 سال در سطح اول دروازه بانی ایران در سطح ملی و باشگاهی باقی بماند. به او تبریک می گویم و از نظر من او بهترین دروازه بان حال حاضر فوتبال ایران است. رحمتی تلفیقی از نکات فنی مثبت و تجربه زیاد را دارد که سوپاپ اطمینان شفر می شود.

وی با اشاره به حضور اینفانتینو و فان باستن در ایران اظهار داشت: ما می توانیم از این فرصت استفاده و برای باشگاه هایمان احقاق حق کنیم. اینکه تیم های ما وقتی با عربستانی ها بازی دارند، به عمان می روند، دخالت سیاسیون در ورزش است که درفوتبال چنین مساله ای معنا ندارد. مگر کشتی گیران ایرانی به آمریکا نمی روند و آنها به ایران سفر نمی کنند؟ ما نمی توانیم روح ورزش را زیر سوال ببریم و به نظرم از حضور اینفانتینو باید استفاده کنیم و بتوانیم یک کار بزرگ و خوب انجام دهیم. با وجود اینکه انتقادهایی به نحوه کار مدیران فدراسیون فوتبال دارم اما قطعا آنها به خوبی می دانند چه کارهایی انجام دهند.

نکیسا در پایان افزود: استقلال و پرسپولیس شرایط خیلی خوبی دارند و امیدوارم تماشاگران همانطور که بازی جذابی را شاهد خواهند بود، روز خوب ملی و اخلاقی را برای ایران عزیزمان رقم بزنند.