به گزارش افکارنیوز،

هفته بیست‌و‌پنجم لیگ برتر فوتبال کشورمان روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه برگزارخواهد شد تا لیگ برتر فوتبال کشورمان تا روز نهم فرودین سال ۹۷ بازی دیگری نداشته باشد.

پنجشنبه ۱۰ اسفند

استقلال - پرسپولیس / ساعت ۱۵:۴۵/ ورزشگاه آزادی

هشتادوششمین دربی تهران در شرایطی روز پنجشنبه برگزار می‌شود که این بازی مثل همیشه از حساسیت بالایی برخوردار است. فارغ از تمام حساسیت‌های همیشگی و سنتی این بازی، دربی هشتادوششم از یک جهت دیگر هم بسیار حساس است، چون نتیجه این دیدار می‌تواند رسما پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کند.

 
این به این معنی است که پرسپولیس در صورت پیروزی احتمالی در این دربی می‌تواند قهرمانی خود را در لیگ مسجل کند و به خاطر همین حساسیت‌های این شهرآورد بیشتر شده است.

حضور جیانی اینفانتینو رئیس فیفا برای تماشای این دیدار در ورزشگاه آزادی می‌تواند یکی دیگر از نکات جالب دربی هشتاد‌وششم باشد. تقابل دوباره وینفرد شفر و برانکو باز هم می‌تواند صحنه‌های زیبایی را در ورزشگاه آزادی خلق کند. هر دو مربی و هر دو تیم با انگیزه پیروز شدن پا به میدان می‌گذارند و همین مسئله حساسیت بازی را دو چندان کرده است. پرسپولیسی‌ها برای تثبیت قهرمانی و استقلالی‌ها برای بالا بردن روحیه خود و همچنین کسب یک پیروزی ارزشمند در دربی به میدان می‌روند. پیش از آغاز این بازی استقلال ۳۸ امتیازی است و در رده سوم جدول و پرسپولیس با ۵۷ امتیاز مقتدرانه در صدر جدول قرار گرفته است. به هر صورت دربی هشتاد و شش می‌تواند آبستن حوادث و البته جذابیت‌های زیادی باشد.

پارس جنوبی - ذوب‌آهن / ساعت ۱۵:۰۰/ ورزشگاه تختی جم

تیم‌های پارس جنوبی و ذوب آهن برگزار کننده دیگر دیدار حساس هفته بیست و پنجم هستند. پارسی‌های با ۳۸ امتیاز در رده چهارم جدول و ذوب‌آهن هم با ۴۱ امتیاز در ردوه دوم جدول جا گرفته‌اند. شاگردان تارتار برای رسیدن به ذوب‌آهن ۴۱ امتیازی و شاگردان قلعه‌نویی برای زیاد کردن فاصله خود با ۵ تیم ۳۸ امتیازی به زمین می‌روند. شکست یا تساوی ذوب‌آهن در این دیدار می‌تواند باعث شود تا پرسپولیسی‌ها در همان روز در شرایطی جشن قهرمانی را بگیرند.

تراکتور سازی - پیکان / ساعت ۱۵:۰۰ / ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

تراکتور سازی ۲۹ امتیازی که در رده دهم جدول است برای اینکه سر و سامانی به وضعیت خود بدهد در تبریز میزبان پیکان ۳۸ امتیازی است. این دیدار بیشتر از اینکه برای تراکتورسازی حساس باشد برای پیکان حساس است، چون عدم پیروزی در این مسابقه می‌تواند شاگردان جلالی را برای کسب سهمیه آسیا ناامید کند.

جمعه ۱۱ اسفند

پدیده - سپیدرود / ساعت ۱۵:۰۰/ ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد

تیم‌های ۲۳ امتیازی پدیده و سپیدرود برگزار کننده دیداری مهم در هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال کشورمان هستند. پیروزی در این دیدار برای هم دو تیم از نان شب واجب‌تر است، چون تیم برنده را می‌تواند از منطقه خطر جدول دور کند. در طرف مقابل تیم بازنده این مسابقه کار بسیار دشواری برای بقا در لیگ برتر خواهد داشت.

سپاهان - گسترش فولاد تبریز / ساعت ۱۵:۳۰/ ورزشگاه نقش جهان اصفهان

سپاهان ۲۴ امتیازی که در رده یازده جدول رده بندی حضور دارد میزبان گسترش فولاد ۳۰ امتیازی و رده نهمی است این دیدار شاید از نظر جدولی برای گسترش فولاد اهمیت چندانی نداشته باشد، اما برای سپاهان که سه،چهار امتیاز تا قعر جدول فاصله دارد بسیار مهم است. از این رو شاگردان ابراهیم‌زاده برای کسب پیروزی به زمین می‌روند.

سایپا - فولاد / ساعت ۱۵:۳۰/ ورزشگاه پاس قوامین تهران

دو تیم ۳۸ امتیازی لیگ که امید زیادی برای کسب سهیمه آسیایی دارند رو درروی همدیگر قرار می‌گیرند. هم سایپا و هم فولاد برای پیروزی به زمین می‌روند و همین مسئله می‌تواند جذابیت‌های بازی را دو چندان کند.

صنعت نفت آبادان - سیاه‌جامگان / ساعت ۱۷:۴۰/ ورزشگاه تختی آبادان

سیاه‌جامگان که تقریبا سقوطش به لیگ یک قطعی شده برای زنده نگه داشتن اندک امیدش برای بقا در زمین صنعت نفت به میدان می‌رود. البته این دیدار حساسیت چندانی برای آبادانی‌ها ندارد، چون آنها نه شانس قهرمانی دارند و نه استرس سقوط، ولی تیم سیاه‌جامگان بسیار امیدوار است تا با کسب پیروزی در این دیدار کورسویی برای بقا در لیگ برتر داشته باشد. صنعت نفت آبادان با ۳۰ امتیاز در رده هشتم و سیاه‌جامگان با ۱۵ امتیاز در رده شانزدهم حضور دارند.

شنبه ۱۲ اسفند

استقلال خوزستان - نفت تهران / ساعت ۱۵:۳۰/ ورزشگاه غدیر اهواز

استقلال خوزستان که از ۲۴ بازی گذشته فقط ۲۰ امتیاز کسب کرده و در رده ماقبل آخر جدول حضور دارد، امید زیادی دارد تا با کسب این پیروزی خانگی امیدش را برای ماندن در لیگ برتر حفظ کند . در طرف مقابل هم نفت نوین تهران که با ۲۴ امتیاز در رده دوازدهم است برای اینکه خیالش از بابت سقوط نکردن راحت شود سه امتیاز بازی را می‌خواهد.