به گزارش افکارنیوز،

کم گل زدن مهاجمان استقلال شاید یک ضعف بزرگ برای این تیم محسوب شود و ضرر و زیان‌های زیادی را به آبی‌ها وارد کرده است اما باعث شده تا آنها در بخش دیگری رکورددار شوند. وظیفه گلزنی در استقلال از مهاجمان این تیم به هافبک‌ها منتقل شده است و هافبک‌های آبی هم این وظیفه را در بسیاری از بازی‌ها به خوبی انجام داده‌اند. هافبک‌های این تیم در لیگ برتر با ۳۲ تاثیرگذاری روی گل‌های این تیم رتبه نخست در میان تمام تیم‌های لیگ برتری هستند.

18گل و ۱۴ پاس گل عملکرد خیره‌کننده‌ بازیکنان شفر در میانه میدان بوده است. البته این آمار فقط مربوط به لیگ برتر است و آمار آنها در جام‌حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم بسیار در میانه میدان خوب بوده است. جایی که استقلال بهترین‌های لیگ را در خودش جای داده است.

این مساله را شاید بتوان بزرگترین دردسر پرسپولیس برای بازی فردا دانست. فارغ از این که هافبک‌های استقلال در میانه میدان به هافبک‌های پرسپولیس برتری دارند یا نه و قدرت کدام یک بیشتر خواهد بود دردسر بزرگ قرمزها مهار بازیکن گلزن است. تمام هافبک‌های استقلال در این فصل یا گل‌زده‌اند یا پاس گل داده‌اند. آماری منحصر به فرد که می‌تواند هر حریفی را با مشکل مواجه کند که کدام بازیکن را باید مهار کنند و مانع از گل‌زدن یا موقعیت‌سازی او در میدان شوند.

به هافبک‌های این تیم البته باید روزبه چشمی و غفوری و منتظری و مجید حسینی و زکی‌پور را که یا گل زده‌اند یا پاس گل‌ داده‌اند را هم باید اضافه کرد.