به گزارش افکارنیوز،

محسن گروسی درباره تحلیلش از پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس در دربی 86، گفت: استقلال در دیدارهای گذشته نیز نشان داده بود که به چه شکل پیش می‌رود، آنها  ابتدا با فشار روی حریفان به گل می‌رسند و نتیجه می‌گیرند و سپس به کنترل توپ و میدان روی می‌آورند امروز هم به همین شکل موفق به شکست پرسپولیس شدند. 

وی درباره اشتباهات پرسپولیسی‌ها در بازی دربی گفت: تاکتیک و فشار استقلال باعث شد پرسپولیس امروز اشتباهات زیادی مرتکب شوند، آنها تحت فشار اشتباه می‌کردند و استقلال به خوبی از این اشتباهات استفاده کرد و به گل هم رسید،البته موقعیت‌های خوب دیگری هم داشت. 

گروسی درباره عقب‌نشستن استقلال در نیمه دوم گفت: همانطور که گفتم شیوه بازی آنها به گونه‌ای بود که در نیمه دوم بازی را کنترل کنند و دل به ضدحملات زده بودند، در بازی‌هایی که شفر هدایت استقلال را برعهده داشته نشان داده است گل زدن به این تیم هم خیلی سخت است، بازیکنان استقلال از گلی که زدند به خوبی دفاع کردند و در نیمه دوم به دنبال استفاده از فضای پشت مدافعان حریف و زدن گل‌های دیگر بودند. 

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: برخی منتقدان اعتقاد داشتند که شفر در بازی‌های بزرگ نمی‌تواند نتیجه بگیرد اما مرد آلمانی در دربی خلاف آن را ثابت کرد و پاسخ آنها را داد. استقلال هم مزد برتری‌اش را گرفت. شفر به خوبی حریف را آنالیز کرده بود و راه‌های نفوذ آنها را بسته بود، بازیکنان پرسپولیس مجبور به انجام پاس‌های ریسکی بودند که همین موضوع باعث شد نظم تیمی‌شان به هم بخورد. 

گروسی افزود: به خاطر پیروزی استقلال در دربی اینطور صحبت نمی‌کنم، شفر در دیدارهای گذشته هم نشان داده تعویض‌هایش حساب شده است حتی با تعویض قربانی هدف و برنامه داشت و می‌خواست از قدرت سرزنی او استفاده کند، وقتی راه‌های نفوذ بسته است حریف مجبور می‌شود از توپ‌های هوایی و بلند استفاده کند که امروز مدافعان استقلال عملکرد بسیار خوبی داشتند و بیشترین موفقیت در نبردهای هوایی از آن آنها بود در یک جمله می‌توان گفت تفکرات شفر در دربی بر برانکو برتری داشت.