به گزارش افکارنیوز،

رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر به هفته‌های پایانی نزدیک می‌شود ولی تکلیف قهرمانی تا حد زیادی مشخص است. منچسترسیتی با پپ گواردیولا را باید قهرمان این فصل لیگ برتر دانست مگر اتفاقی عجیب در این لیگ رخ دهد که باعث شود تیم دیگری عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

منچسترسیتی اکنون در هفته ۲۸ لیگ برتر توانسته است ۷۵ امتیاز به دست بیاورد و با توجه به این که ۱۰ بازی دیگر در پیش دارد اگر بتواند تمامی دیدارهای باقی مانده خود را با برد به پایان برساند، ۱۰۵ امتیاز تا پایان فصل خواهد داشت و رکورد جدیدی در تاریخ لیگ برتر به نام خود ثبت خواهد کرد.

۱- چلسی ۲۰۰۴/۰۵ (۹۵ امتیاز)

۲- چلسی ۲۰۱۶/۱۷ (۹۳ امتیاز)

۳- منچستریونایتد ۱۹۹۹/۲۰۰۰ (۹۱ امتیاز)

۳- چلسی ۲۰۰۵/۲۰۰۶ (۹۱ امتیاز)

۴- آرسنال ۲۰۰۳/۰۴ (۹۰امتیاز)

۵- منچستریونایتد ۲۰۰۸/۲۰۰۹ (۹۰ امتیاز)

بهترین رکورد در این زمینه متعلق به ژوزه مورینیو است. او در اولین فصل حضور در چلسی موفق شد ۹۵ امتیاز به دست بیاورد تا رکورد تاریخی در لیگ برتر ثبت کند. شاید اگر تیم گواردیولا فرم خوب خود را حفظ کند، بتواند این رکورد امتیاز را که مورینیو در لیگ برتر ثبت کرده است بشکند. 

گواردیولا برای شکستن این رکورد کار سختی در پیش دارد. تیم او باید در بازی‌های سختی به میدان برود. بازی با چلسی، منچستریونایتد و تاتنهام از جمله بازی‌های سختی است که انتظار تیم گواردیولا را می‌کشد. نکته دیگری که باید مد نظر قرار داشت این است که امتیاز گرفتن در هفته‌های پایانی سخت‌تر است چرا که تیم‌ها برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان و فرار از سقوط به دسته پایین‌تر می‌جنگند.