به گزارش افکارنیوز،

25 هفته از رقابت های لیگ هفدهم در سال 96 برگزار شد و 5 دیدار باقی مانده در سال 97 پیگیری خواهد شد.

قهرمانی مسجل سرخپوشان

طبق برنامه مسابقات لیگ هفدهم از نهم فروردین ماه سال 1397 با برگزاری سه مسابقه پیگیری می شود و تیم پرسپولیس می تواند با کسب یک امتیاز از دیدار برابر سایپا که در ورزشگاه آزادی برگزار می شود، جشن قهرمانی بگیرد، اما این قهرمانی از چند هفته پیش نیز محتمل بود؛ با این حال هنوز جذابیت های ویژه ای در لیگ هفدهم وجود دارد.

کدام تیم ها سهمیه آسیایی کسب می کنند؟

با توجه به حضور استقلال تهران در فینال جام حذفی، تیم های مدعی کسب سهمیه آسیایی می توانند امیدوار باشند که با قهرمانی احتمالی شاگردان شفر در این رقابت ها، 3 تیم می توانند جواز حضور در لیگ قهرمانان سال آینده را کسب کنند. در حال حاضر تیم های ذوب آهن، استقلال تهران، پیکان، سایپا، پارس جنوبی جم و فولاد خوزستان به ترتیب با 42، 41، 41، 41، 39 و 38 امتیاز در رویای کسب سهمیه آسیایی به سر می برند و از این جمع دو تیم می توانند به همراه پرسپولیس که قهرمانی لیگ را مسجل کرده به آسیا برسند. البته در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی قطعا شرایط به سود سایر تیم های مدعی کسب سهمیه آسیایی می شود.

کدام تیم ها سقوط می کنند؟

در رتبه های پایینی جدول با توجه به پیروزی امروز استقلال خوزستان برابر نفت تهران، شرایط بسیار حساسی شکل گرفته است. با توجه به اینکه سیاه جامگان در پایان هفته بیست و پنجم 15 امتیازی شده و فاصله ای 7 امتیازی با تیم پانزدهم جدول رده بندی دارد، باقی ماندن این تیم در لیگ بسیار دشوار خواهد بود و با یک شکست دیگر کار سقوط این تیم قطعی می شود، اما برای مشخص شدن تیم دوم ماجرا به این سادگی نیست. در حال حاضر تیم های استقلال خوزستان با 23 امتیاز، سپیدرود با 23 امتیاز و نفت تهران با 24 امتیاز نامزدهای اصلی برای همراهی سیاه جامگان به دسته یک به شمار می روند و به نظر می رسد این رقابت با توجه به شرایط این تیم ها تا هفته  پایانی ادامه دار باشد. البته پدیده با 26 امتیاز و سپاهان با 27 امتیاز نیز چندان از منطقه خطر فاصله ندارند و در 5 دیدار باقی مانده سال 97 باید عملکرد خوبی ارائه دهند.