به گزارش افکارنیوز،

شفر از هفت امتحان جدی نمره قبولی گرفت و حالا دیگر استقلال او یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ است. قرار بود بعد از گذشت هفت خوان وضعیت اصلی شفر در ایران مشخص شود. این که استقلال از زمان حضور شفر بهتر بازی می‌کرد و بهتر نتیجه می‌گرفت نتوانسته بود خیلی از کارشناسان و منتقدان را قانع کند. از نظر آنها اما هفت بازی پیاپی سخت و جانانه می‌توانست عیار سرمربی آلمانی را شفاف‌سازی کند. حالا آن هفت‌ خوان به پایان رسید و کاملا مشخص است که شفر بعد از گذراندن آن در کجا ایستاده است. اما این هفت خوان چه بود و شفر چه طور آن را پشت سر گذاشت؟

یکی از نقاط ضعف شفر نتیجه‌گرفتن در مقابل تیم‌های بالای جدولی بود. به همین دلیل این هفت‌خان با بازی مقابل پارس جنوبی جم یکی از تیم‌های بالانشین آغاز شد. شفر در آن بازی توانست با ۴ گل پارس جنوبی را شکست دهد. استقلال بعد از این بازی یک برد ارزشمند هم مقابل صنعت نفت آبادان در جام‌حذفی به دست آورد و راهی فینال شد.

البته استقلال بازی بعدی را در اصفهان ۲ بر یک باخت تا یک فرضیه دیگر مطرح شود؛ ضعف مقابل تیم‌های بالای جدول در خارج از خانه! بازی هفته بعد مقابل سپیدرود هم جزو خوان موردنظر محسوب نمی‌شد، دیداری که استقلال آن را هم با سه گل زده پشت سرگذاشت.

دو بازی حساس در آسیا خوان‌های بعدی شفر بود. استقلال توانست از دو بازی بیرون از آزادی ۴ امتیاز بگیرد. یک تساوی مقابل الریان در قطر و یک برد مقابل الهلال در عمان. بازی هفته بعد هم مقابل یک تیم بالانشین بود و هم خارج از خانه و شاگردان شفر آن را با برد ۴ بر یک پشت سرگذاشتند تا همه نظریه‌های منفی که در این مدت صادر شده بود کاملا باطل شود. در نهایت هم یک برد شیرین در دربی شیرین‌ترین اختتامیه برای ۷ بازی سخت و سرنوشت‌ساز بود که این مربی با ۵ برد و یک تساوی و یک باخت کاملا نمره قبولی گرفت و پای برگه ماندنش امضا پررنگی را ثبت کرد.