به گزارش افکارنیوز،

مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا، از صبح امروز (یکشنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در اوزان 61، 74، 86، 92 و 125 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که حسن یزدانی در 86 و محمدجواد ابراهیمی در 92 کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفانشان فینالسیست شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر گرچک همرایف از ترکمنستان را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر 3 مقابل شائوفنگ لیانگ از چین به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 مغلوب نوراسلام سانایف، (آرتاش سانا) کشتی‌گیر روسی‌لااصل قزاقستان و نفر سوم 2017 آسیا شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد.

صادقی امشب در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز مقابل اولوکبک ژولچوبیکوف از قرقیزستان به میدان خواهد رفت. در این وزن 12 نفر حضور دارند.

در وزن 74 کیلوگرم که 12 نفر حضور دارند، مصطفی حسین‌خانی در دور اول با نتیجه 5 بر صفر پراوین رانا از هند را شکست داد. وی در دور بعد به مصاف بکزاد عبدالرحمن اف، دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی‌های آسیایی و آسیا از ازبکستان رفت که با پیروزی 3 بر 2 مقابل حریف گام به نیمه‌نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه 8 بر 4 مغلوب مسلم اولوئف از قرقیزستان شد و شانس حضور در فینال را از دست داد.

حسین‌خانی امشب در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز با دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان کشتی می‌گیرد.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 عظمت دولت بیکوف، دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان و نقره آسیا از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 13 بر صفر از سد جاورایل شاپیف از ازبکستان گذشت و فینالیست شد. یزدانی برای کسب مدال طلا با یوتومن ارگودُل از مغولستان مبارزه خواهد کرد. در این وزن 12 نفر حضور دارند.

در وزن 92 کیلوگرم که 10 نفر حضور دارند، محمدجواد ابراهیمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد چانگ جائه سوئه از کره جنوبی گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 7 بر 2 زوشن لین از چین را شکست داد و گام به فینال گذاشت. ابراهیمی برای کسب مدال طلا با داولوم بائف از قزاقستان مبارزه خواهد کرد.

در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد مراد رامونوف از قرقیزستان گذشت، اما در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر مغلوب داوید مودزمانشویلی از ازبکستان شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. طاهری امشب در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز با صحبت بلی‌یف از ترکمنستان کشتی خواهد گرفت. در این وزن 13 نفر حضور دارند.