به گزارش افکارنیوز،

علی فتح الله‌زاده درباره برد استقلال در دربی 86 پایتخت گفت: دربی خیلی خوبی بود، استقلالی‌ها از اشتباهات برانکو در این بازی استفاده کرده و توانستند این بازی مهم و حساس فصل را ببرند. البته برانکو درست فکر کرده بود چون او با کسب تساوی در این بازی هم دربی را نمی‌باخت و هم می توانست مقابل هواداران استقلال جشن قهرمانی تیمش را بگیرد.

وی ادامه داد: در مورد استقلال هم باید بگویم شفر نشان داده یک مربی نترس است و اصلا به موقعیت پرسپولیس در جدول کاری نداشت. او از زمانی که سرمربی تیم شده توانسته روحیه برتری طلبی و شجاعانه خود را به استقلال تزریق کرده که مزد زحماتش را هم در این زمینه گرفته است .

مدیر عامل پیشین باشگاه استقلال تأکید کرد: شما اگر نگاه کنید رحمتی قبل از بازی موهایش را شانه کرده و درون دروازه ایستاده بود و پس از سوت پایان بازی هم مدل موهایش تغییر نکرده و به همان شکل به خانه رفت. من برای دوستان پرسپولیسی احترام زیادی قائلم اما خود آنها هم اذعان دارند سر یک بازی مهم مثل دربی من همیشه کری می خوانم و به قول آنها کری‌هایم هم خوشمزه است!

فتح الله‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا قهرمانی در لیگ مهم‌تر است یا بردن دربی، تصریح کرد: به نظر من بردن دربی از قهرمانی در لیگ مهم‌تر است. البته زمانی که مدیرعامل استقلال بودم همیشه از یک فرمول استفاده می‌کردم یعنی بردن دربی حتما باید با یک قهرمانی چه در جام حذفی و چه در لیگ همراه باشد. این موضوع می‌تواند برای هواداران لذت بخش باشد.

وی درباره اینکه آیا در مقطع زمانی فعلی مسئولان باشگاه باید هر چه سریع تر قرارداد شفر را تمدید کنند یا بگذارند فصل تمام شود و بعد این کار را انجام دهند، خاطر نشان کرد: مسئولان باشگاه باید در این زمینه محتاط‌تر عمل کنند. وقتی یک مربی خارجی خوب در تیم‌های ایرانی بویژه استقلال و پرسپولیس نتیجه می‌گیرد باشگاه‌های متمول عربی به دنبال جذب او می‌افتند. من فکر می‌کنم مقطع زمانی فعلی زمان مناسبی است تا مسئولان باشگاه برای تمدید قرارداد شفر با او وارد مذاکره شوند. البته مدیریت باشگاه به دلیل پیشنهادات خارجی که این مربی دارد در هنگام عقد قرارداد نباید تحت فشار قرارگرفته و تعهداتی ایجاد کند که بعداً از عهده برآورده کردن آن برنیاید. اگر استقلال می خواهد فصل آینده قهرمان لیگ شود، با توجه به شناخت نسبی که شفر از تیم پیدا کرده زمان مناسبی است تا برای تمدید قرارداد با او اقدام کنند اگر چه ممکن است باشگاه های متمول عربی پیشنهادات مالی خیلی بهتری به این مربی آلمانی بدهند. البته او نشان داده مربی با هوشی است و نمی‌خواهد یکسال در این کشورها کار کرده و برکنار شود تا اینکه با بازیکنانی که استقلال دارد بتواند چند سال طعم موفقیت در فوتبال ایران وآسیا را بچشد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تاکید کرد: به اعتقاد من در حال حاضر تمدید قرارداد و بلند مدت کردن قرارداد تیام به مراتب واجب‌تر از شفر است. قبل از اینکه درخشش این بازیکن بیشتر شود و با پیشنهادات سنگین تیم‌های عربی مواجه شده و از استقلال برود.

فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که صحبت هایی از تغییر افتخاری و مدیرعاملی ملکی عضو هیئت مدیره باشگاه می شود، اظهار کرد: در شرایط فعلی مطرح شدن این مسائل بویژه در رسانه ها فقط به استقلال ضربه می زند و مدیریت باشگاه را به حاشیه می برد. استقلال راه خودش را پیدا کرده و درشرایط فعلی تغییر افتخاری تصمیم عاقلانه‌ای نیست. ضمن اینکه هر تصمیمی درباره اینمسائل گرفته می‌شود نباید اجازه دهند که رسانه‌ای شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در مورد اینکه شفر قصد دارد با توجه به مصدومیت شدیدی که برای پادوانی پیش آمده از او در کادر فنی تیم استفاده کند و همچنین شنیده می شود او قصد دارد فصل آینده مجتبی جباری را هم به کادر فنی تیمش اضافه کند، افزود: شفر مربی با دانش و با تجربه‌ای است و باید کاملاً در انتخاب کادر فنی خود اختیار تام داشته باشد چون خود اوست که باید در قبال نتایج تیم پاسخگو باشد.

وی درباره انتظار هواداران 4 نماینده ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و به‌ویژه استقلال و پرسپولیس از این دو تیم برای قهرمانی در آسیا تاکید کرد: با توجه به زیرساخت‌هایی که باشگاه های ژاپنی ، چینی و کره‌ای دارند و خود را با استانداردهای جهانی و فوتبال روز جهان تطبیق داده‌اند اصلا شرایط نمایندگان ما درآسیا قابل مقایسه نیست. باشگاه‌های ما فقط یک زمین تمرین دارند که اگر آن را هم از آنها بگیرید دیگر چیزی ندارند. البته با توجه به استعدادها و بازیکنانی که تیم‌های ایرانی دارند اگر دولتمردان کمک کنند قهرمانی در آسیا دور از انتظار نیست هرچند که خیلی سخت است. در شرایط فعلی هم انتظارات هواداران نمایندگان فوتبال ایران باید از تیم‌های ایرانی منصفانه و واقع بینانه باشد.

فتح الله زاده ضمن گلایه از یکی از مسئولان فعلی این باشگاه که گفته بود مدیران پیشین باشگاه استقلال در ده سال گذشته باید در قبال بدهی‌هایی که به وجود آمده پاسخگو باشند، تاکید کرد: بگذارید یک مسئله را برای شما شفاف بیان کنم. مجموع درآمدهای من، واعظ آشتیانی و افشارزاده در حدود ده سالی که مدیریت باشگاه را بر عهده داشته‌ایم به اندازه یک سال باشگاه در حال حاضر نبوده است چون زمان ما امکانات درآمدزایی همچون پیامک و تکنولوژی فناوری اطلاعات فراهم نبود. با این وجود خود من سه یا چهار قهرمانی برای استقلال آوردم و واعظ آشتیانی هم یک قهرمانی اما در حال حاضر درآمد باشگاه حدود 20 تا 30 میلیارد تومان در یک فصل شده است. هواداران دوست دارندباشگاه بدهکار باشد اما قهرمانی هم بیاورد. نباید دوستان با این حرفهای خود مدیران قبلی را که برای باشگاه زحمت کشیده‌اند دلسرد کن