به گزارش افکارنیوز،

در حالی که بررسی تک تک مسابقات این تیم در طول سال جاری در حوصله این گزارش نمی گنجد اما ذکر برخی نکات و مرور آنها خالی از لطف نیست:

*آغاز و پایان لیگ با باخت!

پرسپولیس در اولین دیدار رسمی سال 1396 روز 12 فروردین در مصاف به صنعت نفت آبادان به میدان رفت. این دیدار در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر شانزدهم برگزار می شد که در پایان با حساب 0-1 به سود تیم آبادانی تمام شد و اولین بازی پرسپولیس در سال جاری را با شکست همراه کرد. جالب اینکه پرسپولیس آخرین بازی این فصل لیگ برتری اش را هم باز با باخت تمام کرد. دربی 86 که خیلی ها انتظار پیروزی و برپایی جشن قهرمانی پرسپولیس را در آخر آن داشتند با شکست یک بر صفر به پایان رسید تا پرسپولیس سر و ته لیگ برترش در سال 96 را با شکست ببندد!

*قهرمانی در ماه اول!

پرسپولیس در پایان سومین دیدار لیگ برتری اش در سال جدید روز 26 فروردین به تبریز رفت و تا دیدار برگشت با مشین سازی را برگزار کند. بازی که با برد پرسپولیس قهرمانی اش در لیگ شانزدهم نیز مسجل شود.

شادی پرسپولیسی ها با برانکو

* پایان خوش برای آغاز بد!

در شرایطی که پرسپولیس مسابقات امسال خود را با یک دیدار لیگ برتری مقابل صنعت نفت آبادان با باخت آغاز کرده بود روز سه شنبه 22 اسفند موفق شد آخرین دیدارش در سال 1396 را بابرد به پایان برساند و در هفته ای که سه نماینده دیگر فوتبال کشورمان در مصاف با اماراتی ها نتوانسته بودند 3 امتیاز کامل را دشت کنند با غلبه بر الوصل کام خود و هواداران فوتبال را شاد کرد تا پایانی خوش در سال روبه اتمام داشته باشد.

شادی بازیکنان پرسپولیس بعد از گلزنی مقابل الوصل امارات

*کسب بیش از نصف امتیاز هر مسابقه

پرسپولیس با 29 برد از مجموع 48 بازی این فصل میانگین 2.08 امتیاز در هر بازی را به خود اختصاص داده که این نیز نشان می دهد در هر بازی بیش از نصف امتیازها را دشت کرده است.

*یک گل تفاوت برد و باخت ها!

با توجه به 79 گل زده پرسپولیس در 48 مسابقه ای که امسال برگزار کرده برای این تیم به میانگین هر بازی 1.65 گل زده می رسیم و این درحالی است که پرسپولیس در این تعداد بازی تنها 31 گل خورده است و میانگین 0.65 گل خورده در هر بازی را برای خود ثبت کرده است. اختلاف این میانگین درست یک گل برای هر بازی است.

*سوپرجام هم محاسبه می شود

یکی دیگر از مسابقات رسمی این فصل که برای برد در آن سه امتیاز در نظر گرفته شد سوپرجام پرسپولیس مقابل ذوب آهن است. دیدار با قهرمان جام حذفی که با حساب 3 بر صفر به سود پرسپولیس تمام شد.

جام قهرمانی سوپرکاپ 96 در دست پرسپولیسی ها

* پرسپولیس و دو برد پرگل

این تیم در سال 1396 تعداد زیادی از بازی هایش در تورنمنت های مختلف را با پیروزی پشت سرگذاشته است ولی در این بین تنها در دو دیدار موفق شد دروازه حریفانش را با 4 گل باز کند. پدیده مشهد و ذوب آهن اصفهان تیم هایی هستند که سنگین ترین شکست ها را مقابل پرسپولیس در سال جاری تجربه کردند.

*بدترین شکست پرسپولیس

برانکو و شاگردانش تجربه تلخی در دیدار با الهلال داشتند. مسابقه ای که خریبین روی فرم بود و با هم تیمی هایش شکست 4 بر صفر را به پرسپولیس تحمیل کرد! این سنگین ترین شکست پرسپولیس در حالی بود که استقلال هم در همین سال سنگین ترین شکست خود را در لیگ قهرمانان آسیا و روبروی العین با نتیجه 1-6 پذیرا شد، اما همین الهلال را یک بر صفر شکست داد!

*کسب 100 امتیاز با یک بازی 120 دقیقه‌ای!

اگر مسابقات دوستانه برگزار شده در سال 1396 را برای پرسپولیس محاسبه نکنیم و طبق قانون امتیاز دیدارهای جام حذفی را تا پایان 90 دقیقه محسوب کنیم در اینصورت پرسپولیس دقیقا 100 امتیازی می شود. این تیم در دیدار با صنعت نفت آبادان در پایان نود دقیقه به تساوی با این تیم رسید و گرچه در پایان در ضربات پنالتی به این تیم باخت ولی با احتساب یک امتیاز از دیداری که مساوی تمام شد جمع امتیازات پرسپولیس به عدد 100 می رسد.

*نوروز رویایی 1397؟

پرسپولیس که نتوانست دو قهرمانی در یک سال را به رکوردهای دیگرش اضافه کند و به استقلال باخت در دیدار بعدی اش در ایام تعطیلات با سایپا می تواند با یک تساوی قهرمانی اش در لیگ هفدهم را نیز جشن بگیرد. البته اگر تیم ذوب آهن در هفته بیست و ششم شکست بخورد باز هم این قهرمانی تحت هر شرایطی برای پرسپولیس مسجل خواهد شد. علاوه بر آن پرسپولیس در همین تعطیلات نوروزی باید 13 فروردین به دیدار نسف قرشی برود و با یک تساوی مقابل این حریف صعودش از گروه به دور بعد را نیز مسجل کند و با این دو بازی در روزهای 9 و 13 فروردین می تواند یک نوروز رویایی را برای خود رقم بزند.

جدول عملکرد پرسپولیس در سال 96
(
باخت به صنعت نفت چون در ضربات پنالتی بود طبق قوانین مساوی حساب شده است.)

لیگ/ جام

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

امتیاز

لیگ شانزدهم

6

3

1

2

11

5

10

لیگ هفدهم

25

17

6

2

41

10

57

جام حذفی

3

2

*1

0

5

2

7

آسیا 2017

9

3

5

1

12

11

14

آسیا 2018

4

3

0

1

7

3

9

سوپرجام

1

1

0

0

3

0

3

مجموع

48

29

13

6

79

31

100