به گزارش افکارنیوز،

 سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفتگو با رادیو درباره درخواست باشگاه استقلال برای تعویق بازی‌های هفته بیست و ششم لیگ برتر اظهار کرد: باشگاه استقلال درخواست تعویق بازی‌های هفته بیست و ششم لیگ برتر را داشت که منطقی است. ۷ فروردین فیفا دی تمام می‌شود و ما در آخرین روز بازی های فیفا بازی تدارکاتی تیم ملی را پیش بینی کرده بودیم. بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا نیز ۱۳ و ۱۴ فروردین برگزار می‌شود.

فتاحی ادامه داد: AFC روال خاصی برای برگزاری مسابقاتش ندارد و چون هر 2 تیم استقلال و پرسپولیس در ۱۳ فروردین بازی خواهند داشت نمی‌توانستیم بازی را دهم قرار دهیم و مجبور شدیم بازی را به روز نهم بیاوریم. هر ۴ باشگاه حاضر در جام باشگاه‌های آسیا نماینده ما هستند و ما به چشم تیم ملی به آن‌ها نگاه می‌کنیم. هم در بهمن و هم در اسفند ماه یک هفته لیگ را تعطیل کردیم تا به این تیم‌ها کمک شود. با این که تیم‌های عربی بازی‌های لیگ خود را برای رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا تعطیل نکردند. فعلا راهکاری نداریم و در حال بررسی هستیم تا اگر بشود به باشگاه استقلال کمک کنیم.

او درخصوص اعلام اسامی بازیکنانی که تست دوپینگ آن‌ها مثبت شده است؛ توضیح داد: چند نفر از بازیکنان باشگاه‌ها تست دوپینگشان مثبت شده است. وقتی تست دوپینگ مثبت می‌شود؛ بازیکنان بدون این که اسمشان اعلام شود، تعلیق می‌شوند. بعد از صدور رای بدوی ۲۱ روز فرصت اعتراض برای بازیکنان وجود دارد. اگر تا ۲۱ روز اعتراض نشود رای قطعی می‌شود و فدراسیون و سازمان لیگ موظف است که اسامی را اعلام کند. چون هنوز این فرصت ۲۱ روزه تمام نشده است اجازه نداریم که اسامی بازیکنان را اعلام کنیم.