به گزارش افکارنیوز،

عصر امروز (چهارشنبه) یک منبع نزدیک به کارلوس کی‌روش از آمادگی فدراسیون فوتبال ایران برای تمدید قرارداد او خبر داد.

این خبر در رسانه های معتبر اروپا از جمله خبرگزاری رویترز، روزنامه های اکیپ و فیگارو فرانسه،سایت یورو اسپورت و سوپر اسپورت بازتاب داشت.

رویترز نوشت: یک منبع نزدیک به کی‌روش به رویترز گفت، فدراسیون فوتبال ایران به کی‌روش پیشنهاد تمدید قرارداد داده تا پس از جام جهانی روسیه هم سرمربی این تیم باقی بماند.

به کی روش که ایران را به جام جهانی برزیل در سال 2014 هدایت کرده بود و در سال جاری نیز دوباره این کشور را در روسیه رهبری خواهد کرد،پیشنهاد شده است تا پایان جام ملت های آسیا، که اوایل سال 2019 در امارات متحده عربی برگزار می شود، قرار داد خود را تمدید کند.

رویترز می افزاید :مربی سابق رئال مادرید و پرتغال، که همچنین به عنوان دستیار الکس فرگوسن در منچستر یونایتد کار کرده، از آوریل 2011 هدایت تیم ملی ایران را به عهده گرفت، اما انتظار می رفت که پس از جام جهانی این تیم را ترک کند.

رویترز به نقل از یک منبع نزدیک به کی روش نوشت: فدراسیون فوتبال ایران پیشنهادی تمدید قرارداد تا ژانویه 2019 را به کارلوس کی روش ارائه کرده است."

 

کارلوس به این رویکرد فدراسیون فوتبال ایران افتخار می کند چون نه‌تنها نشان دهنده تأیید کاری است که او در 7 سال مربیگری‌اش در تیم ملی ایران انجام داده بلکه نشان دهنده اعتماد فدراسیون به او برای آینده است.

کارلوس از تمایل ایرانی‌ها برای ادامه همکاری با خود مطلع است و مسلماً دریافت این پیشنهاد از سوی کشوری که اشتیاق بی‌نظیری به فوتبال نشان می‌دهد و هوادارانش حمایت گسترده‌ای نشان می‌دهند، او را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بنابراین او با دقت این پیشنهاد را بررسی می‌کند و شروط فنی و ساختار آن را که برای تیم ملی ایران مهم است در نظر خواهد گرفت.

ایران آخرین بار سال 1976 به قهرمانی جام ملت های آسیا دست یافت، که سومین عنوان قهرمانی از سه قهرمانی متوالی بود و بسیاری معتقدند کی روش می تواند قهرمانی را به ایران بازگرداند.

ایران در ماه ژوئن در جام جهانی،با مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی خواهد کرد و هدفش این است که برای اولین بار در تاریخ خود به مرحله حذفی مسابقات صعود کند.

همچنین نشریه فرانسوی اکیپ نیز با انتشار مطلبی به همین موضوع پرداخته است.

اکیپ نوشت:کارلوس کی روش، سرمربی ایران، پیشنهاد تمدید قرارداد دریافت کرده است.

با توجه به این که قرارداد او در پایان جام جهانی به پایان می رسد، به سرمربی ایران پیشنهاد تمدید قرارداد ارائه شده است. سرمربی پرتغالی می تواند حداقل تا مرحله نهایی جام ملت های آسیا، که از 5 ژانویه تا 1 فوریه 2019 برگزار می شود، به کار خود ادامه دهد.

روزنامه فیگارو نیز به نقل از رسانه های کشورمان خبر پیشنهاد تمدید قرارداد کی روش را منتشر کرده و نوشته است مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران مذاکرات خوبی را با کی روش داشته و در صورت توافق طرفین قرارداد او تا سال 2019 تمدید خواهد شد.

سایت یورو اسپورت نیز خبر پیشنهاد ایران به کی روش برای تمدید قرارداد را منتشر کرده و نوشته است: به کی روش پیشنهاد شده است تا پایان جام ملت های آسیا، که اوایل سال 2019 در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد، قرارداد خود را تمدید کند.

این سایت می افزاید:

او در رقابت های جام ملت های آسیا 2015 در استرالیا که ایران در یک چهارم نهایی حضور پیدا کرد، هدایت این تیم را بر عهده داشت و تیمش در ضربات پنالتی درماتیک مغلوب عراق شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

سایت سوپر اسپورت نیز عنوان کرد بنا بر گفته یک منبع نزدیک به کی روش فدراسیون فوتبال ایران پیشنهاد تمدید قرارداد را مطرح کرده و از او خواسته تا پایان رقابت های جام ملت های آسیا 2019 به کار خود در این تیم ادامه دهد.