به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا گرشاسبی در خصوص اینکه برخی در دربی اقدام به پرتاب ترقه کردند و اینفانتینو این صحنه‌ها را مشاهده می‌کرد و آیا این اتفاقات چقدر می‌تواند در وجهه ورزش ما تاثیر منفی بگذارد، اظهار داشت: ببینید نسبت به گذشته الان خیلی بهتر شده است. یک ترقه استقلالی‌ها پرتاب کردند و یک ترقه هم پرسپولیسی‌ها. نمی‌شود ۱۰۰ هزار جوان و هوادار پرشور با نشاط بیایند و این انتظار را داشته باشیم که همه ساکت و آرام و خیلی بی‌هیجان بخواهند استادیوم را ترک کنند.

 

وی ادامه داد: طبیعی است هر تیم بازنده باشد یک مقدار ناراحتی‌ها ابراز می‌شود، ولی ما و مسئولان باید مدیریت کنیم و آن را بزرگ جلوه ندهیم و آن را سخت کنیم به شکلی که فیفا یا AFC هم ورود کنند و برای آن جرائمی در نظر بگیرند. به نظر من فرهنگ‌سازی خوبی دارد شکل می‌گیرد و الان هم خیلی بهتر شده و مردم هم فرهنگ‌سازی می‌کنند. بحث فرهنگ مانند آمپول نیست که بخواهیم تزریق کنیم و یک شبه فرهنگ تغییر کند الان برنامه‌هایی که انجام می‌شود و دیدید به خصوص لیدر‌های پرسپولیس با آن طرح‌هایی مانند موزائیکی و... که ارائه می‌دهند به شکلی که اخیراً هم خوشبختانه با هماهنگی‌هایی که صورت گرفت و پیگیری کردم بلندگو در اختیار لیدر‌های تیم‌ها قرار می‌گیرد که توسط بلندگو یک مقداری شعار‌ها سازماندهی و هدایت می‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره پیروزی پرسپولیس مقابل الوصل امارات گفت: خوشبختانه این برد عیدی خوبی به هواداران بود، با توجه به اینکه سایر تیم‌ها و نماینده‌های کشورمان نتیجه نگرفته بودند این نتیجه باعث خوشحالی و شادابی مردم شد و ما هم در کنار بچه‌ها بودیم و خیلی هم جو سنگین و سختی بود و الحمدالله بچه‌ها از آن هم عبور کردند. ان‌شاءالله بتوانیم در ادامه و در هفته بیست‌وششم لیگ برتر مقابل سایپا هم به یک نتیجه خوب برسیم. حالا جشن که برگزار نمی‌کنیم، ولی آنجا قطعاً نتیجه مشخص خواهد کرد که پرسپولیس چهار هفته مانده به پایان مسابقات قهرمان است. سیزدهم فروردینهم ما در ازبکستان با نسف قارشی مسابقه برگشت داریم که ان‌شاءالله بتوانیم نتیجه و امتیاز را بگیریم و صعودمان قطعی باشد.

گرشاسبی درخصوص بحث تمدید قرارداد بازیکنان و برانکو گفت: در تمدید قرارداد بچه‌ها مشکلی نداریم. الان در جو و جریان فشرده مسابقات هستیم و اگر بچه‌ها را بکشانیم به بحث و گفت‌وگو در مورد مسائل مالی، در آنها از نظر روحی و روانی تأثیر می‌گذارد، ولی انشا‌ءالله اینها به مرور می‌آیند و کار‌ها را انجام خواهیم داد.

وی در خصوص اینکه سال ۹۶ برای پرسپولیس یک سال رویایی بود و موفق به رکورد زنی شدید، برنامه‌تان در آینده چگونه است، افزود: پرسپولیس خیلی رکورد‌ها را جابه‌جا کرد و ان‌شاءالله این پنج بازی باقیمانده دنبال آن هستیم و هدف ما هست که رکورد و امتیاز دیگری هم به ثبت برسانیم تا ان‌شاءالله مردم خوشحال باشند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که باشگاه پرسپولیس در سال ۹۶ را چطور دیدید، خاطرنشان کرد: پرسپولیس، هم تلخی داشت و هم شیرینی، تلخی آن محرومیت‌هایی بود که به ناحق گریبان پرسپولیس را گرفت و از پنجره نقل و انتقالات محروم شدیم. بهترین فوروارد و بهترین گلزن ما را ۴ ماه و ۱۰ روز وی را محروم کردند و کمر تیم را از نظر مالی و نقل و انتقالات شکستند، اما خوشبختانه همه دست به دست هم دادیم و بچه‌ها یک یا علی گفتند، همه سر پا شدند و خوشبختانه تیم الان دارد جبران می‌کند.

گرشاسبی درباره ملاقاتش با جیانی اینفانتینو و جلساتی که در مورد محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات داشت و اینکه آیا راهکار‌هایی ارائه شد که پرسپولیس بتواند برای نقل و انتقالات تابستان بازیکنانی جذب کند؟ گفت: ما تلاشمان را کردیم. ما یک مکتوبه‌ای از اتفاقاتی که افتاده بود را آماده کردیم و خودم شخصاً تحویل آقای اینفانتینو دادم. از جا‌های دیگر هم پیگیر هستیم و در ملاقاتی که همان صبح قبل از دربی با وزیر محترم ورزش و جوانان با ایشان داشتند. وزیر ورزش هم تأکید خوب و منطقی داشتند و الان هم دنبال می‌کنیم. در تاریخ ششم فروردین هم در مقر فیفا حضور پیدا خواهم کرد تا یک پیگیری دیگری داشته باشم و ان‌شاءالله تلاش‌مان را از نظر وجدانی کرده باشیم که اگر این مسئله درست شد خوشحال می‌شویم و اگر نشد باز عزم‌مان این است که با قدرت به روند مسابقات ادامه دهیم.