به گزارش افکارنیوز،

بیژن طاهری  در مورد آخرین وضعیت تیم استقلال، تمدید قرارداد شفر، احتمال ادامه حضور کی‌روش در تیم ملی و... به اظهارنظر پرداخت که مشروح آن در زیر می‌آید:

* در مورد آخرین بازی استقلال در سال 96 و تساوی برابر العین چه صحبتی داری؟
العین یکی از بهترین تیم‌های آسیاست و بازی‌های رفت و برگشت ما برابر این تیم پایاپای بود. ما قرار نبود مثل آب خوردن العین را شکست بدهیم و شما می‌دانید که همین تیم چند ماه پیش شش گل به استقلال زده بودند. با این حال آنها در پایان این مسابقه سجده شکر به جا آوردند که بازی مساوی شد!

* شانس صعود استقلال از نظر شما چقدر است؟
در این گروه چهار تیم مطرح و قوی حضور دارند که همین موضوع باعث شده همه چیز پیچیده و غیر قابل پیش‌بینی شود. ما در این گروه سخت وضعیت خوبی داریم و سرنوشت صعود هم دست خودمان است. اگر الریان را در تهران ببریم شرایط استقلال برای صعود مناسب خواهد شد.

* فکر می‌کردید 100 هزار نفر به ورزشگاه بیایند؟
من واقعاً باید از هواداران استقلال تشکر کنم. آنها فرهنگ ناب خود را نشان دادند. امیدوارم که در آینده هم این‌گونه از حمایت آنها بهره ببریم.

* نظر شما در مورد خبرهای چند روز اخیر مبنی بر ماندن شفر در استقلال چیست؟
این موضوعی است که به شفر و مسئولان باشگاه استقلال مربوط می‌شود. من امیدوارم که این مربی بماند و اگر باشگاه خواسته‌های او را در فصل آینده فراهم کند، بدون شک استقلال شانس اول قهرمانی خواهد بود.

* مصدومیت تیام نگران‌کننده است؟
بعید می‌دانم این‌طور باشد. کادرپزشکی باشگاه اعلام کرد که او می‌تواند به‌زودی برای استقلال بازی کند.

* ظاهراً فدراسیون برای تمدید قرارداد کی‌روش تا پایان جام ملت‌های 2019 آسیا به توافق رسیده است. در این مورد چه صحبتی دارید؟
من معتقدم که حفظ کی‌روش برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مفید است و من امیدوارم که او تیم ما را قهرمان آسیا کند. ما دو بار بدون دردسر با کی‌روش به جام جهانی رفتیم و امیدوارم که کی‌روش با قهرمان کردن ایران در آسیا یک یادگاری از خودش برجای بگذارد.