به گزارش افکارنیوز،

شاهین بیانی با اشاره به بازی آبی پوشان مقابل العین اظهار داشت: بازی خوبی را از استقلال شاهد بودیم. تیم مقابل یکی از حرفه‌ای ترین و بهترین تیم‌های آسیا بود و آنها هم در این بازی بزرگ پا پس نکشیدند و در نهایت به خواسته شان که یک امتیاز از این بازی بود رسیدند. 

وی افزود: نقطه عطف این بازی حضور پرشور هواداران استقلال بودند. استقلال آنقدر در هفته‌ها و ماه‌های اخیر راضی کننده بوده که هواداران برای حمایت از این تیم اینگونه ورزشگاه بزرگ آزادی را شرمنده حضور خود کنند. جا دارد به این هوادار تبریک گفت و از آنها تشکر کرد. 

کاپیتان سابق آبی پوشان تصریح کرد: استقلال در مجموع در این دیدار هم خوب و راضی کننده بود، اما می‌توانست و باید بهتر از این می‌بود. نیمه اول با برتری محسوس استقلال همراه بود اما بعد از گل این تیم عقب کشید و این فرصت را به العین داد تا جلو بیاید و میدان داری کند. مسلم است یک گل برتری در هیچ بازی تضمین کننده پیروزی نیست. چه رسد به این که تیم مقابل شما العین با آن همه بازیکن حرفه‌ای باشد.

بیانی تصریح کرد: عبدالرحمان واقعا یک بازیکن فراتر از آسیا است. می‌خواستم بگویم در ایران نظیر این بازیکن را نداریم اما حرفم را اصلاح می‌کنم و می‌گویم حتی در آسیا هم نظیر این بازیکن را نداریم. او واقعا می‌تواند در تیم‌های خوب اروپایی فوتبال بازی کند. اگر العین توانست در تهران بازی را با استقلال به تساوی بکشد از نقش پررنگ این بازیکن در رقم خوردن این اتفاق نمی توان گذشت.

پیشکسوت آبی پوشان در واکنش به ادعای شفر مبنی بر مشکلات بدنسازی پیش فصل اظهار داشت: از صحبت‌های شفر تعجب می‌کنم. هواداران استقلال آنقدری او را قبول دارند که نیاز به این مظلوم نمایی‌ها نداشته باشد. هفته بیست و پنجم لیگ برتر چه ارتباطی به بدنسازی پیش فصل دارد؟ شفر الان شش هفت ماه است که تیم استقلال را در اختیار گرفته و حتی اگر مشکلی هم بود او آنقدر زمان داشته که این مشکلات را برطرف کند. سئوال من این است که چرا وقتی دربی را پرسپولیس و الهلال را برد بدنسازی مشکل نداشت اما الان که یک مساوی خانگی گرفته بدنسازی پیش فصل دچار مشکل شده است؟ بهتر است شفر برای محبوب ماندن به توانایی‌های خودش که کم هم نیستند بسنده کند نه این که دنبال بهانه باشد. این که هر وقت برنده شد آن را نتیجه خودش بداند و هروقت نتیجه نگرفت پای کادر فنی قبلی را وسط بکشد اصلا کار منصفانه‌ای نیست و هواداران هم متوجه این حرکت می شوند.

کاپیتان سابق آبی پوشان در خصوص شانس نهایی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بیان داشت: من همیشه گفتم تیم‌های ایرانی به خصوص استقلال و پرسپولیس نباید به صعود از گروه فکر کنند. چون صعود از گروه قطعا برای تیم‌های ایرانی میسر است. ما باید به فکر مراحل بالاتر به خصوص نیمه نهایی باشیم که در آن مشکل داریم. یعنی استقلال و پرسپولیس شاید راحت به جمع چهار تیم برتر هم برسند اما دیگر از آنجا به بعد زور فوتبال باشگاهی ما به آسیایی‌ها نمی‌رسد.

وی در خاتمه بیان داشت: من یک افسوس در فوتبال دارم و آن هم این است که با استقلال می‌توانستیم در سال ۹۱ برای دومین سال پی در پی قهرمان آسیا بشویم و ستاره سوم را هم به سینه بزنیم. اما متاسفانه در دیدار فینال مقابل الهلال در ضربات پنالتی مغلوب شدیم و نایب قهرمان شدیم و از گرفتن ستاره سوم محروم ماندیم. هرچند این کار خیلی خیلی سخت است، اما امیدوارم این طلسم بعد از این همه سال بشکند و استقلال هرچه زودتر ستاره سوم را هم بر سینه نصب کند.