به گزارش افکارنیوز،

کارلوس کی روش پس از پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل "سیرالئون" اظهار کرد: بازی تمرینی خوبی را پشت سر گذاشتیم. شاهد نگرش و رفتار خوبی از بازیکنان در تیم ملی امروز بودیم. با در نظر گرفتن دشواری‌ها و مشکلاتی که همیشه داریم، بازیکنان نشان دادند آماده فداکاری برای تیم ملی هستند و این آمادگی را امروز نشان دادند و با سرعت بسیار زیاد، فوتبال خوبی را ارائه کردند.

او ادامه داد: از تیم ملی سیرالئون تشکر می‌کنم، چون سفر طولانی‌ای به ایران داشتند. تنها در 6 روز این سفر طولانی را انجام دادند و در اختیار بودند و برای بازی تمرینی به ما کمک کردند.

برزیل نباید بگوید دیگر با ایران بازی نمی‌کنم

کی روش بیان کرد: به طور حتم از این بازی خوشحال هستیم. نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که بازی‌ها به سمت سوی ما برود. زمانی بحرین به ایران آمد، ۷ بر صفر بازی را باخت یا وقتی ایران با برزیل بازی کرد، ۳ بر صفر برد. اگر این طور باشد، برزیل هیچ وقت نباید با ما بازی کند، چون سطح فوتبال ما پایین‌تر است. باید از این فرصت‌ها استفاده کرد. باید جلوی این دروغ و دوگانه‌گرایی را گرفت و حقایق فوتبال ایران را نشان داد. بازی امروز خارج از روز‌های فیفا است. به بیش از ۲۰ کشور دنیا برای هماهنگ کردن بازی امروز دعوت‌نامه فرستادیم. سیرالئون آمادگی خود را با بازیکنان داخلی اعلام کرد. آن‌ها می‌خواستند سطح فوتبالشان را ارتقا بدهند و ما هم قصد داشتیم یک نوع فوتبال جدید را تجربه کنیم. این اتفاق امروز رخ داد و برای هر 2 تیم بازی خوبی بود.

شما هیچ وقت راضی نیستید

کی‌روش بیان کرد: ما می‌دانیم چطور برنامه‌های پیش روی خودمان را اجرا کنیم. هر روز یک قدم جلو می‌رویم و شما باید از این موضوع رضایت داشته باشید. این گونه به نظر می‌آید که شما دوستان هیچ وقت راضی نیستید. به عنوان تیم دوم به جام جهانی صعود کردیم، اما شما راضی نیستید. چهار، پنج سال است، نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم اما شما راضی نیستید.

تهمت‌ها و دروغ‌های بزدلانه علیه ما زدند

او اظهار کرد: واقعیت مطلب این است که در ماه‌های گذشته مشکلات زیادی داشتیم و تهمت‌های بزدلانه به تیم ملی زده شده است. تهدید‌هایی که در موبایل‌های ما رخ داده و برای ما ایمیل زدند. شما چه توقعی دارید. دیگر کافی است! باید کمی احترام بگذاریم و به جایگاه امروزمان افتخار کنیم. فراموش نکنیم کمتر از سه ما دیگر جام جهانی شروع می‌شود، اما هنوز با این جنگ‌های داخلی خودمان و دروغ‌ها و تهمت‌ها روبه‌رو هستیم. آیا شما رفتار حرفه‌ای من را بعد از هفت سال زیر سئوال می‌برید؟ آیا زحمات فدراسیون و رفتار حرفه‌ای بازیکنان را زیر سئوال می‌برید؟ دنبال چه هستید؟ حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که اجازه دهیم بازیکنان کار خود را به خوبی انجام دهند و باعث خوشحالی فوتبال ایران شوند.

لیست تیم ملی هنوز باز است

سرمربی تیم ملی درباره این که فکر می‌کند چند درصد از ترکیب اصلی تیم ملی در جام جهانی را بازیکنان داخلی تشکیل دهد، اظهار کرد: باید برنامه خودم را توضیح بدهم که چطور تیم ملی را آماده می‌کنیم. تقریبا ۵۵ تا ۶۰ درصد از بازیکنان ما خارج از کشور هستند. بین ۴۰ تا ۴۵ درصد از آن‌ها داخل ایران هستند. خود ما هم شگفت زده شدیم که در لیگ بلژیک تغییر برنامه رخ داد و کاوه رضایی و رامین رضاییان به تیم ملی آمدند، چون لیگ‌های اروپایی به این راحتی برنامه خود را تغییر نمی‌دهند. مرتضی پورعلی‌گنجی و مهدی طارمی از لیگ قطر زودتر آمدند. در حال حاضر با ۳۵ بازیکن کار می‌کنم در هر پست سه بازیکن داریم. پنج دروازه‌بان و ۳۰ بازیکن داریم. لیست ما هنوز باز است. کادر فنی تیم ملی تمام بازی‌ها را می‌بیند. تمام بازی‌ها ضبط می‌شوند و چندین مرتبه نگاه می‌کنیم.

یکسری فقط حرف می‌زنند، اما مسیرمان را ادامه می‌دهیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: از طرف فدراسیون فوتبال مطمئن هستم، این سخنان من را تاج هم تایید می‌کند. باید از کادر تیم ملی تشکر کنم. افرادی که شبانه روز کار کردند. آن‌ها قهرمان‌های پشت صحنه هستند. بدون زحمات کادر اداری امکان برگزاری بازی فراهم نبود. باید از شرکتی که با ما همکاری می‌کندتشکر کنم. طبق معمول یکسری افراد فقط صحبت می‌کنند، اما ما مسیرمان را ادامه می‌دهیم.

این گونه نیست بقیه گمراه باشند و ما فقط باهوش باشیم

کی روش درباره کیفیت تیم ملی سیرالئون و نظرش درباره سطح فنی این تیم و شیوع ویروس ابولا در این کشور و تعطیلی لیگ فوتبال سیرالئون گفت: به طور حتم این گونه نیست، چون ما به تنهایی تصمیم نمی‌گیریم. فدراسیون فوتبال ایران، سیرالئون و کنفدراسیون فوتبال آسیا و آفریقا این مسائل را زیر نظر دارند. این گونه نیست که بقیه افراد گمراه باشند و ما فقط باهوش باشیم. هیچ تهدیدی وجود ندارد. ما از بازی تمرینی امروز رضایت داریم. قدم بعدی ما رسیدن به سطح فوتبال بین‌المللی است. اگر می‌خواهیم به آن سطح برسیم و بازیکنان ما حرفه‌ای عمل کنند، باید جلسات تمرینی را به این شکل پشت سر بگذاریم.

لیست ۳۵ نفره در یک ماه آینده اعلام می‌شود

او افزود: تمام اعضای کادر فنی بازی تمام بازیکنان را می‌بینند. در ۳۰ روز آینده لیست ۳۵ نفره ما اعلام می‌شود. لیست ۳۵ نفره ما هنوز بسته نیست و هر ماه امکان اضافه شدن بازیکنی وجود دارد. در تاریخ ۱۵ می ۲۰۱۸ باید لیست ۲۴ نفره به فیفا اعلام شود.

کی‌روش بیان کرد: در حال حاضر ۱۶ بازیکن داریم که در خارج از کشور هستند. این به این معنی نیست که همه آن‌ها در لیست ما هستند، اما به غیر از آن ۱۶ نفر بقیه بازیکنان از داخل لیگ برتر هستند. بعد از هفت سال و پشت سر گذاشتن تجارب خود، بین ۶۰، ۶۵ درصد از لیست ما بسته شده است. خدای نکرده امکان مصدومیت و افت فنی بازیکنان وجود دارد. باید با تک تک بازیکنان تا لحظه آخر کار کنیم. همه آن‌ها مستحق کار و پیشرفت و توسعه هستند. برنامه‌های ما تا خرداد سال آینده به این شکل است.

او گفت: به طور مثال هفت سال قبل که به ایران آمدم، یک دروازه‌بان داشتیم. تقریبا بالای صد بازی ملی داشت و گلر دوم هیچ تجربه ملی نداشت. بعد از هفت سال تیم ملی ایران پنج دروازه‌بان آماده دارد که همگی می‌توانند در جام جهانی حاضر شوند. حتی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، اگر رضا قوچان‌نژاد در تیم ملی نبود، همه واهمه داشتند که چه اتفاقی رخ می‌دهد. اکنون تیم ملی ایران بیش از 6 مهاجم دارد. رضایی، علیپور، طارمی، انصاری فرد، آزمون و قوچان نژاد مهاجمان ما هستند، اما هنوز هم شما خوشحال نیستید. نمی‌دانم چه چیزی شما را خوشحال می‌کند. تنها چیزی که شما را خوشحال می‌کند افرادی هستند که در پشت پرده دروغ پراکنی می‌کنند.

قراردادم مورد تائید فدراسیون فوتبال و فیفا است

کی‌روش ادامه داد: آقایان از زندگی لذت ببرید. از بازی لذت ببرید. چرا شما کاری که ما در تیم ملی می‌کنیم را انجام نمی‌دهید؟ ما هم خوشحال هستیم. امروز دوست داشتم همه رسانه‌ها را به رختکن ببرم. جا دارد سال نو را هم به شما تبریک بگویم. از جوادی و معتمدکیا خواهش می‌کنم همه اهالی رسانه را به رختکن بیاورند. ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. لطفا به داخل تیم ما بیایید. ببیند چقدر ما خوشحال هستیم. بازیکنان حقوق نمی‌گیرند. من هم حقوق نگرفتم. هیچ ایرادی ندارد. می‌خواهید قراردادم را ببینید؟ از معتمدکیا، مدیر رسانه تیم ملی می‌خواهم قراردادم را کپی کند و به شما بدهد. یکسری افراد تهدید می‌کنند که قراردادم را منتشر می‌کنند. قرارداد من مورد تایید فدراسیون فوتبال و فیفا است. فقط خواهش می‌کنم خوشحال باشید. اگر راجع به تعطیلات و مرخصی‌های من سوالی دارید، بپرسید.

پسر خوانده، پسر دایی و اقوام نزدیک در تیم ملی ندارم

او در پاسخ به این سوال که در فاصله سه ماه تا جام جهانی آیا دغدغه‌ای دارد، گفت: واقعا می‌خواهید بدانید؟ من هیچ دغدغه‌ای ندارم. فقط شما دغدغه دارید، چون شما به افرادی که فقط تهدید می‌کنند، گوش می‌دهید. افرادی که حمله‌های بزدلانه انجام می‌دهند. اگر می‌خواهند صحبت کنند، بیایند، رودر رو بنشینیم. اگر راجع به همکارانم و ساختمان مرکز تمرینی تیم ملی می‌خواهید بدانید، می‌توانید امروز و فردا بیایید که توضحیات شفاف بدهیم. مدارک و تحصیلاتشان را نشانتان می‌دهم. در کادر تیم ملی هیچ برادر، پسرخوانده، پسر عمه، پسر خاله، پسر عمو، پسر دایی و اقوام نزدیکی ندارم. از ته دل می‌گویم کاش کسانی که کنار من هستند، خانواده من بودند. کاش پسر و برادر من بودند. ما در تیم ملی فوتبال یک خانواده هستیم و مانند یک خانواده کار می‌کنیم. به تک تک آن‌ها افتخار می‌کنم. ما برادر نیستیم، اما مثل برادر کار می‌کنیم. هیچ کدام پسر من نیستند، اما کاش پسرم بودند، چون خیلی خوب کار می‌کنند و زحمت می‌کشند. آیا شما مطلبی در تضاد با خانواده دارید؟ میرزایی و حمیسی هم از خانواده من هستند.

او افزود: اعضای کادر من روز‌ها بین هشت تا ۲۰ ساعت کار می‌کنند. همه کادر فنی بدون داشتن تعطیلات و آخر هفته کار می‌کنند. اگر کسی با این مطلب که ما اعضای یک خانواده هستیم مشکل دارد، با من مشکل دارد. کاش تاج هم این‌جا بود که همه کنار هم باشیم.

افتخار می‌کنم که دوباره پیشنهاد تمدید قرارداد دریافت کردم

سرمربی تیم ملی درباره این که گفته می‌شود تا جام ملت‌های آسیا با تیم ملی به توافق رسیده است، گفت: تنها چیزی که می‌گویم در درجه اول باعث افتخار من است که تاج این پیشنهاد را به من داد. چرا که این پیشنهاد معنای بزرگی دارد، چون دستاورد‌ها و زحمات ما دیده شده است. اکنون زمان این است که تمرکز ما روی آماده سازی جام جهانی باشد. قدم به قدم پیش می‌رویم و هر چیزی در زمان خودش اتفاق می‌افتد. از طرف خانواده تیم ملی برای مردم آرزوی سالی خوب دارم. پیام ما را برسانید.

کی‌روش خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین آرزوی ما سلامتی و خوشحالی فراوان برای مردم است. آقایان خوشحال باشید. اگر قول بدهید خوشحال باشید، ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. می‌توانید قرارداد من را در مرکز تیم ملی ببینید. خانواده بسیار خوش‌رویی آن جا منتظر شما هستند.