به گزارش افکارنیوز،

سیستم بازبینی تصاویر از سال گذشته در برخی کشورهای اروپایی آزمایش شده که موافقان و مخالفان زیادی داشته است؛ برخی از آن دفاع می‌کنند چون معتقدند این پدیده به برقراری بیشتر عدالت در زمین بازی کمک می‌کند، اما برخی دیگر منتقد آن هستند، چرا که عقیده دارند توقف‌های پیاپی یک مسابقه فوتبال از جذابیت آن می‌کاهد.

کارلوس کی‌روش اما در دسته موافقان می‌گنجد. سرمربی تیم ملی کشورمان اخیرا در مصاحبه‌ای با دفاع از کمک داور ویدیویی گفته بود اگر این فناوری در جام‌جهانی قبلی هم مورد استفاده قرار می‌گرفت، نتیجه بازی ایران و آرژانتین تغییر می‌کرد.

حتما به یاد دارید که در نیمه دوم آن مسابقه زابالتا روی اشکان دژاگه مرتکب خطای پنالتی شد، اما داور از اعلام ضربه پنالتی خودداری کرد. به این ترتیب ایران بهترین فرصت برای جلو افتادن از آرژانتین را از دست داد تا لیونل مسی در ثانیه‌های پایانی با یک گل استثنایی کار را به سود آلبی‌سلسته تمام کند.

بازی با آرژانتین البته اولین باری نبود که کی‌روش در مرحله نهایی جام‌جهانی از ناحیه اشتباهات داوری متضرر می‌شد.

در حقیقت آنچه باعث شد دوران کار او با تیم ملی پرتغال خیلی زودتر از حد موعد به پایان برسد و او سر از ایران در بیاورد، وقوع یک اشتباه بزرگ داوری بود. موضوع به جام‌جهانی 2010 برمی‌گردد.

در مرحله یک‌هشتم نهایی آن تورنمنت، تیم ملی پرتغال با هدایت کی‌روش به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل مغلوب شد.

تصاویر آهسته تلویزیونی اما نشان می‌داد گل پیروزی‌بخش داوید ویا در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.

پرتغال بازی را با همان یک گل باخت و اسپانیا تا فتح جام پیش رفت؛ آنچه باعث شد حسرت کی‌روش بیشتر شود.

به هر حال او با توجه به تجارب تلخش از دو جام‌جهانی قبلی، این بار به شدت از حضور کمک داور ویدیویی در مسابقات استقبال کرده؛ حالا باید ببینیم در بازی‌های ایران در جام‌جهانی روسیه اصلا اتفاقی رخ خواهد داد که ویدیوچک تعیین‌کننده باشد یا نه؟