به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا مهرانپور درباره شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل تونس بیان کرد: این شکست دلایل مختلفی دارد. نکته اول به کیفیت پایین زمین باز می‌گردد که اجازه نداد برنامه‌های مدنظر کادرفنی تیم ملی به درستی اجرا شود. از طرفی کی روش و همکارانش در کنار اینکه قصد دارند ترکیب اصلی تیم ملی برای جام جهانی را به دست بیاورند، نمی‌خواهند چهره اصلی آن برای حریفان مشخص شود. به همین دلیل کادر فنی تیم ملی ترجیح داد در بازی با تونس از ترکیب اصلی استفاده نکند که این امر ناهماهنگی‌هایی را در خطوط مختلف به وجود آورد. این مسائل دست به دست هم داد تا تیم ما مقابل تونس عملکرد خوبی نداشته باشد.

مهرانپور درمورد تاثیر برتری مراکش مقابل صربستان و شکست ایران برابر تونس در آستانه جام جهانی روی مسائل روحی و روانی ملی پوشان ایران و مراکش تصریح کرد: هیچ تیمی دوست ندارد حتی در بازی‌های تدارکاتی هم شکست بخورد، اما بدون تردید تیم ملی از بازی با تونس بهره‌های لازم را می‌برد. شاید بسیاری از هواداران تیم ملی از نمایش این تیم مقابل تونس لذت نبرده باشند، اما کی روش استفاده زیادی از این دیدار کرده است و برای او مشخص می‌شود بازیکنانش در چه سطحی قرار دارند. سرمربی تیم ملی از برگزاری بازی‌های تدارکاتی پی می‌برد کدام نفرات می‌توانند در جام جهانی به او و تیمش کمک کنند. در دیدار‌های دوستانه این مسائل اهمیت دارد و مباحث روحی و روانی بازیکنان پس از شکست در این بازی‌ها تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

او درمورد اینکه آیا نمایش تیم ملی مقابل تونس می‌تواند هواداران را به نتیجه گیری این تیم در جام جهانی امیدوار کند یا خیر، گفت: شکست در یک بازی ملاک نیست. شک نکنید تیم ما در جام جهانی و دیدار با الجزایر بازی بهتری به نمایش می‌گذارد.

مهرانپور درمورد موقعیت‌های از دست رفته تیم ملی در بازی با تونس اظهار کرد: با رندگی و شرایط بد زمین سبب شد بازیکنان راحت از جریان بازی خارج شوند. این موضوع و تمرکز نداشتن بازیکنان عاملی بود که آن‌ها نتوانند از فرصت‌هایی که به دست می‌آورند به خوبی استفاده کنند.

مربی تیم فوتبال سایپا تهران ادامه داد: نکته مهم‌تر این است که با توجه به نزدیک شدن به اواخر فصل و اینکه نفرات تیم ملی سال سختی را در رقابت‌های اروپایی و مسابقات داخلی پشت سر گذاشته اند، خسته هستند و در این وضعیت تمرکز لازم را ندارند. با این وجود روند تیم ملی را مثبت ارزیابی می‌کنم.

کارشناس فوتبال ایران درباره بهترین بازیکن ایران در بازی با تونس گفت: از نظر من رامین رضائیان و علیرضا بیرانوند در بازی با تونس نسبت به سایر نفرات عملکرد بهتری داشتند.