به گزارش افکارنیوز،

ترکیب تیم ملی برابر الجزائر اعلام شد و با وجود ایجاد 7 تغییر نسبت به دیدار قبلی برابر تونس، احسان حاج صفی و علیرضا بیرانوند همچنان در ترکیب 11 نفره تیم حضور دارند؛ البته خانزاده و کریم انصاری فرد نیز مانند دیدار قبلی در ترکیب اصلی حضور دارند ولی با توجه به ترافیک خط هجومی تیم و همینطور مصدومیت مرتضی پورعلی گنجی همچنان نمی توان اظهار نظر صریحی در مورد حضور قطعی آنها در میان 11 بازیکن اصلی مورد نظر کی روش داشت ولی برای بیرانوند و حاج صفی شرایط متفاوت است.

به نظر می رسد علیرضا بیرانوند گلر سرخپوشان علیرغم آمادگی بالای گلرهای جایگزین نظیر حسین حسینی و رشید مظاهری و همینطور امیر عابدزاده ی جوان، همچنان گزینه اول کی روش برای جام جهانی است و سرمربی پرتغالی تیم ملی دوست ندارد، فرصت حضور مقابل ستاره های بزرگی نظیر ماهرز را از این دروازه بان بگیرد.

علاوه بر این احسان حاج صفی نیز بار دیگر در خط میانی به کار گرفته شده و در مقابل الجزائر سعید عزت اللهی را در کنار خود می بیند. با توجه به ویژگی های سرعتی، تکینکی و جنگندگی که حاج صفی دارد، کی روش حساب ویژه ای روی توانایی های او برای بهبود ارتباط خط میانی و خط هجومی باز کرده و این بازیکن در مقابل الجزائر و در غیاب بازیکنی نظیر مسعود شجاعی که معمولا وظیفه بازیسازی را بر عهده دارد، این فرصت را دارد که ضمن انجام وظایف دفاعی، با طراحی حملات و اضافه شدن به خط تهاجمی تیم، انتظاری را که کی روش از او دارد را انجام دهد.

با تمام این تفاسیر به نظر می رسد از همین حالا می توان حضور علیرضا بیرانوند و احسان حاج صفی را در میان 11 بازیکن اصلی تیم ملی در جام جهانی تصور کرد.