به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی ایران در دیدار مقابل الجزایر با شیوه ای جدید و شکلی تازه وارد میدان خواهد شد که این همان روش بازی مدنظر کی روش برای دیدار مقابل مراکش در اولین بازی جام جهانی است؛ مسابقه ای که ایران باید بتواند حداقل یک تساوی و در صورت امکان پیروزی را از آن به دست بیاورد.

در بازی امروز مقابل الجزایر کی روش از علیرضا در درون دروازه، سعید آقایی (دفاع چپ)، پژمان منتظری و محمدرضا خانزاده (دفاع وسط) و وریا غفوری (دفاع راست) استفاده خواهد کرد اما نقطه مهم تغییر در ترکیب تیم به جایی بر می گردد که سعید عزت اللهی به عنوان لنگر خط هافبک، تک هافبک دفاعی به میدان می رود و در سمت راست و چپ او علیرضا جهانبخش و احسان حاج صفی به میدان می روند.

خط جلوی تیم ملی هم شامل مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و سردار آزمون است.

تیم ملی فوتبال ایران در دوران کار با کی روش کمتر از سه مهاجم در ترکیب اصلی خود استفاده کرده اما در این بازی این اتفاق رخ داده است و انصاری فرد به عنوان وینگر چپ، طارمی به عنوان وینگر راست و سردار آزمون به عنوان مهاجم نوک در ترکیب حضور خواهند داشت.

به جز موضوع خط هافبک، باید به مسئله تغییر در قلب دفاع تیم ملی هم توجه کرد که ایران امروز با یک زوج تازه شامل پژمان منتظری و محمدرضا خانزاده به میدان می رود. زوجی که شانس کمتری برای حضور ثابت آن ها در جام جهانی قائل بودیم.

در عین حال بازگشت وریا غفوری به تیم ملی نشان دهنده این است که احتمالا کی روش از بازی رامین رضاییان در دیدار با تونس راضی نبوده و البته باتوجه به این که او دوست دارد خط دفاعی خود را با 3 بازیکن قد بلند ببندد، در سمت چپ دفاعی به جای میلاد محمدی از سعید آقایی استفاده کرده است.

انتظار می رفت در ترکیب امروز تیم ملی مسعود شجاعی یا سامان قدوس و سیدجلال حسینی و میلاد محمدی حضور داشته باشند که این اتفاق رخ نداده است.

حال باید دید ترکیب جدید خط دفاعی و خط میانی تیم ملی در مقابل ضد حملات سریع الجزایر چه خواهد کرد.

همچنین کارشناسان و علاقه مندان جدی فوتبال منتظرند تا شیوه بازیسازی تیم ملی در این ترکیب هجومی را ببینند. قاعدتا بازیسازی در بازی امروز برعهده حاج صفی و جهانبخش خواهد بود که البته آن ها ذاتا این وظیفه را در باشگاه های خود انجام نمی دهند.

در نهایت منتظر بازی ایران و الجزایر می مانیم تا با نمایش تیم ملی به پاسخ سوالات خود برسیم.