به گزارش افکارنیوز،

هومن افاضلی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال اظهار کرد: استقلال تهران تیم بزرگی است و هواداران بی‌شماری دارد. بازی با استقلال همیشه خاص بوده است. ما احترام زیادی برای بازیکنان، کادر فنی و هواداران این تیم قائل هستیم. امیدواریم که بتوانیم فردا یک تصویر خوب از فوتبال برای هواداران درست کنیم. چند دغدغه در تیممان داریم که یکی از آن‌ها این است که مدت زیادی از بازی آخرمان می‌گذرد و کمی فرم ما در شرایط مسابقه نباشد. از این نظر استقلال نسبت به ما برتری دارد. آن‌ها بعد از بازی آخرشان  باز هم بازی رسمی انجام دادند.

وی افزود: برای بازی فردا دو بازیکن داریم که قطعا در ترکیب ما نخواهند بود. دو بازیکن دیگر هم داریم که باید فردا درباره آن‌ها تصمیم بگیریم. به غیر از آن‌ها تمام بازیکنان‌مان شرایط خوبی دارند و باید ببینیم فردا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

افاضلی درباره نحوه بازی تیمش برابر استقلال گفت: شما توقع دارید من تاکتیک فردای تیمم را الان بگویم؟ ما مثل همه بازی‌های دیگر به این بازی نگاه می‌کنیم و با توجه به وضعیت جدول پنج فینال داریم. این هم یکی از آن‌ بازی‌ها است. طبیعتا بازی آسانی نیست اما آن چیزی را که در زمین مسابقه اتفاق می‌افتد باید فردا ببینید.

او درباره مشکلات مالی باشگاه و همین طور طلبکارانی که این باشگاه دارد نیز گفت: کدام تیم در فوتبال ما مشکل مالی ندارد؟ مجموعه ما خصوصی است و سعی می‌کند مشکلات را حل کند. امیدوارم که تا پایان فصل تعهداتی که باشگاه داشته را انجام بدهد. من خودم و تیمم را آماده می‌کنم فردا با بهترین استقلال ممکن بازی کنیم. این که چه ترکیبی از استقلال فردا به زمین می‌آید خبر ندارم و نمی‌توانم راجع به آن صحبت کنم اما من خودم و بازیکنانم را آماده می‌کنم برابر بهترین ترکیب استقلال بازی کنیم. استقلال بهترین بازیکنان را دارد و بهترین ترکیب را می‌چیند حتی اگر دو بازیکن تیمش هم نتوانند در شرایط مسابقه باشند باز هم بازیکنان جایگزین خوبی دارد.

افاضلی درباره سخنان کی‌روش مبنی بر این که ۴۰ روز ملی‌پوشانش را در اختیار داشته باشد هم گفت: من این جا آمده‌ام تا درباره بازی نفت و استقلال تهران صحبت کنم اما با توجه به سوالی که از من دارید می‌خواهم پاسخ سوال شما را بدهم. من نمی‌دانم که چه در ذهن سرمربی تیم ملی می‌گذرد اما آن چیزی که من طی ۱۳-۱۴ سال حضورم در تیم ملی یاد گرفته‌ام می‌گویم تیم ملی باید به باشگاه‌ها احترام بگذارد. به نظرم فوتبال در بستر باشگاه درست می‌شود. آن چیزی که ما در دیدار اسپانیا و آرژانتین و آلمان و برزیل دیدیم که به نظر می‌آمد فوتبال با دور تند برگزار می‌شود، نشان می‌دهد آن شیوه بازی در تیم ملی درست نشده بلکه در باشگاه‌ها شکل گرفته است. باید کمک کنیم اگر باشگاه‌ها اشکالی دارند در این زمینه رشد کنند. تمام برنامه‌ریزی‌ها هم باید در این زمینه باشد. هر کسی نظر خودش را دارد و این هم نظر من است. الحمدلله من دچار این مشکل نیستم چون بازیکنی در تیم ملی ندارم.